28. Marts 2017 /NR. 13 (967)
Skaidrojumi. Viedokļi
Attaisnojošu pierādījumu pieļaujamības izvērtēšanas aspekti
2
Mg. iur.
Armands Smans
zvērināta advokāta palīgs ZAB “Rode un partneri”, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktorants 

1. Ievads Kriminālprocesa likuma 130. panta pirmajā daļā noteikts, ka kriminālprocesa laikā iegūtās ziņas par faktiem ir pieļaujams izmantot kā pierādījumus, ja tās iegūtas un procesuāli nostiprinātas likumā noteiktajā kārtībā. No minētās normas izriet, ka likumdevējs ir izvirzījis divus pierādījumu pieļaujamības priekšnoteikumus: likumā noteiktās kārtības ievērošana ziņu par faktiem iegūšanā; likumā noteiktās kārtības ievērošana ziņu par ...

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Blinkijs Bills
28. Marts 2017 / 18:49
0
ATBILDĒT
Jautājums autoram: Vai analoģisks pierādījumu standarts (pieļaujamības izvērtēšanas aspekts) būtu arī cietušajam un trešām personām, kuras iesniedz pieradījumus?
Armands Smans > Blinkijs Bills
29. Marts 2017 / 12:00
0
ATBILDĒT
Rakstā paustie secinājumi ir attiecināmi uz valsts iegūtajiem pierādījumiem. Jautājums par cietušā, personas, kura īsteno aizstāvību, un citu kriminālprocesā iesaistīto personu iegūtajiem pierādījumiem, manuprāt, ir atsevišķa pētījuma vērts, jo Kriminālprocesa likums skaidri nenosaka minēto personu iegūto pierādījumu pieļaujamības kritērijus. Līdz ar to vispirms būtu jādefinē šie kritēriji un tikai tad varētu vērtēt, vai pastāv kādi izņēmumi no citu personu iegūto pierādījumu pieļaujamības izvērtēšanas vispārējās kārtības, kā arī to, ciktāl šie izņēmumi ir pamatoti / attaisnojami.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties