23. Maijs 2017 /NR. 22 (976)
Intervija
Vienotais patents stimulēs ne vien inovatīvu uzņēmējdarbību, bet arī Latvijas advokātu izaugsmi
Margota Frēlingere intervijā Ārim Kakstānam
Foto: Boriss Koļesņikovs

Latvijas Republikas Patentu valde 2017. gada 26. aprīlī rīkoja semināru "Intelektuālā īpašuma tiesības: aizsardzība un īstenošana". Tajā uzstājās arī Eiropas Patentu iestādes direktore patentu tiesību un daudzpusējas sadarbības jautājumu lietās Dr. Margota Frēlingere, sniedzot klausītājiem pārskatu par vienotā spēka Eiropas patentu jeb vienoto patentu un par Vienoto patentu tiesu.

Viesojoties Latvijā, M. Frēlingere sniedza arī interviju žurnālam "Jurista Vārds". Sarunas gaitā, kuras organizēšanā palīdzību sniedza Patentu valde, M. Frēlingere uzsvēra, ka, ņemot vērā līdzšinējo Latvijas statistiku iesniegto patentu pieteikumu skaita ziņā, tiek gaidīts Latvijas patentu "bums". Šāda scenārija piepildīšanās daļēji ir atkarīga no izgudrotāju juridiskajiem padomdevējiem un ilgtermiņā nāks par labu arī vietējiem advokātiem.

Kādēļ jūs izlēmāt apmeklēt Latviju?

Es pārstāvu Eiropas Patentu iestādi, kas ir vadošā iestāde vienoto patentu jomā, un manas vizītes centrālais jautājums ir vienotais patents, kas ir nozīmīgs sasniegums Eiropas patentu sistēmas pilnveidē. Mūsu mērķis ir informēt lietotājus dažādās valstīs, sniegt informāciju par vienoto patentu un tā priekšrocībām. Šādas informācijas sniegšana ir nepieciešama arvien vairāk, jo īpaši ņemot vērā, ka Latvijā ir maza patentu aktivitāte. Ja salīdzinām ar Vāciju, Lielbritāniju vai Franciju, tur ikviens apzinās vienotā patenta nozīmi un tā sniegtos ieguvumus.

Latvijā ir zems starptautisko patentu aktivitātes līmenis.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties