30. Maijs 2017 /NR. 23 (977)
Numura tēma
Vienošanās pirmstiesas kriminālprocesā: prokuroru viedoklis
1

Viedokli "Jurista Vārdam" par vienošanās piemērošanu pirmstiesas kriminālprocesā izteikuši vairāki Kurzemes, Latgales, Vidzemes Zemgales un Rīgas tiesu apgabalos esošo struktūrvienību prokurori un virsprokurori. Tāpat viedokli snieguši arī specializētās prokuratūras pārstāvji – Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurori. Prokuroru dažādā pieredze un arī atšķirīgie praktiskie apsvērumi atspoguļojas pārdomās un priekšlikumos par dažādiem šī vienkāršotā kriminālprocesa veida aspektiem.

Prokuroru viedokļus pēc "Jurista Vārda" lūguma apkopojusi Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Metodikas nodaļas prokurore Sandra Kerno.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Tā viš'i
1. Jūnijs 2017 / 21:49
0
ATBILDĒT
Laba, patiesi laba ideja pēdējiem prokuroriem, ka jāvienojas tikai par tā nozieguma sodu, kurā personu apsūdz. Tas būs ātrāk un efektīgāk. Turklāt, pēc būtības - par galīgo sodu pēc vairākiem spriedumiem vienoties savā ziņā "ir par daudz" kompetences dots prokuroram. Tāpēc galīgo sodu, ja tāds jānosaka pēc KL 50.p.5.d. un varbūt pat pēc 51.p., lai spriež pēc tam rakstveidā tiesa.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties