Civiltiesisks darījums starp divām fiziskām personām, ja tā nav šo personu saimnieciskā darbība un valsts tautsaimniecības daļa, neapdraud tautsaimniecības intereses, kas ir Krimināllikuma 220. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma objekts.
Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnesis Pēteris Dzalbe, tiesnese Anita Nusberga, tiesnese Anita Poļakova, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar Saldus rajona prokuratūras prokurora Kaspara Didža kasācijas protestu par Kurzemes apgabaltiesas 2016. gada 15. novembra spriedumu.
Aprakstošā daļa
[1] Ar Saldus rajona tiesas 2016. gada 29. augusta spriedumu [pers. A], personas kods [..], atzīts par vainīgu Krimināllikuma 220. pantā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīts ar piespiedu darbu uz 200 stundām.
[2] Ar pirmās instances tiesas spriedumu [pers. A] atzīts par vainīgu un sodīts par to, ka viņš atsavināja mantu nolūkā izvairīties no parāda maksāšanas.
Noziedzīgs nodarījums izdarīts šādos pirmās instances tiesas konstatētajos apstākļos.
2010. gada 25. decembrī [pers. A] aizņēmās no [pers. B] 70 000 euro. Par aizdevumu tika sastādīta parādzīme un atmaksas grafiks. Saskaņā ar parādzīmi un parāda atmaksas grafiku parāda atmaksas termiņš tika noteikts 2011. gada 25. decembris. Par aizdevumu [pers. A] apņēmās [pers. B] maksāt 2,5 % mēnesī no parāda summas. Līdz 2011. gada 25. decembrim [pers. A] aizdevumu neatmaksāja. [pers. B] un [pers. A] vienojās, ka aizdevuma atmaksas termiņu pagarina uz gadu, taču arī pēc vienošanās noteiktā termiņā [pers. A] parādu [pers.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.