11. Decembris 2018 /NR. 50 (1056)
Informācija
Gadskārtējā Cilvēktiesību konferencē iztirzā datu aizsardzības un tiesību iegūt informāciju aktualitātes
Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa
Foto no RJA arhīva

23. novembrī Pullman Riga Hotel notika Rīgas Juridiskās augstskolas (RJA) rīkotā ikgadējā Cilvēktiesību konference, kas pulcēja Latvijas cilvēktiesību speciālistu un interesentu saimi. Tāpat kā iepriekšējos gados, konferences sākumā tika apspriestas aktualitātes Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), pēc tam sekoja diskusija par datu aizsardzību un tiesībām iegūt informāciju demokrātiskā valstī.

Konferenci ar uzrunām atklāja RJA rektora p.i., profesors Jānis Ikstens, ECT tiesnesis Dr. Mārtiņš Mits, Satversmes tiesas priekšsēdētāja, RJA profesore Dr. Ineta Ziemele un Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

J. Ikstens savā uzrunā izcēla konferences tēmu, salīdzinot datus ar kodoldegvielu, kas virza uz priekšu pakalpojumus un preces, pretnostatot dažādas nevēlamas blaknes – kā uzbāzīgas reklāmas, ekscentrisks prezidents. Blaknes mēģina ierobežot dažādos veidos, piemēram, ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu. Tomēr, to darot, nedrīkst paralizēt zinātnes nozaru attīstību, tāpēc ir jādiskutē par šiem jautājumiem. J. Ikstens arī norādīja, ka RJA vēlas veicināt šo diskusiju un tāpēc no nākamā gada piedāvās maģistra studiju programmu tehnoloģiju tiesībās.

M. Mits savā uzrunā ikgadējo Cilvēktiesību konferenci minēja kā labu paraugu Eiropas Padomes dalībvalstīm, kā aktualizēt jautājumus, kas ir svarīgi ECT. Viņš atzīmēja, ka aktuālāku tēmu par datiem neatrast.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties