Kāds esot teicis: "Es nezinu, uz kurieni eju, bet esmu ceļā." Tā aizsākās arī stāsts par šo pētījumu. Stāsts par uzdrīkstēšanos un piepildītu sapni.
2013. gada rudens sākumā vairāku apstākļu sakritības dēļ pieteicos SCIEX (Scientific Exchange Programme NMS.CH) postdoktorantūras stipendijai, kuru piešķīra Šveices augstskolas sadarbībā ar desmit Eiropas Savienības (turpmāk – ES) dalībvalstu1 augstskolām. Kā vēlāk izrādījās, tā bija priekšpēdējā iespēja sekmēt divu augstskolu sadarbību, jo 2016. gadā SCIEX programma tika likvidēta.
Piesakoties stipendijai, bija jāizraugās mentori gan no nosūtošās, gan arī no uzņemošās augstskolas. Par lokālo mentoru laipni piekrita kļūt mana promocijas darba vadītājs profesors Juris Bojārs no Latvijas Universitātes. Taču Šveices profesora, ar kuru sadarboties, nebija. Sāku viņu meklēt, koncentrējoties uz Ženēvas un no tās netālu esošās Lozannas augstskolām. Ženēvu izvēlējos par savu galamērķi, jo tā tiek uzskatīta par starptautisko tiesību galvaspilsētu, es pat teiktu – paradīzi. Tieši tā nodomāju, kad pirmo reizi devos uz Ženēvas bibliotēkām saistībā jau ar citu stipendiju (t.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.