7. Janvāris 2020 /NR. 01 (1111)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kriminālprocesuālā regulējuma pilnveide turpinās
2
Taisnīga tiesa
Mg. iur.
Indra Gratkovska
Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta direktore 

Pamatojoties uz Ministru prezidenta 2019. gada 20. februāra rezolūciju Nr. 2019-1.1.1./11-11, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Ģenerālprokuratūru un Iekšlietu ministriju ir veikusi nepieciešamo analīzi, lai izvērtētu, kādi priekšlikumi normatīvā regulējuma pilnveidošanai būtu nepieciešami, lai atslogotu tiesībaizsardzības iestāžu, prokuratūras darbu un tieslietu sistēmu kopumā ar mērķi palielināt noziedzīgu nodarījumu atklāšanu, īpaši tādu, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu, kā arī nodrošinātu Moneyval rekomendāciju izpildi.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
BOSS
7. Janvāris 2020 / 12:28
0
ATBILDĒT
Atsaucoties uz Jāņa Maizīša ierosinājuma, būtu diskutējams jautājums par Krimināllikuma soda noteikšanas robežas tās klasificējot, piemēram - personas vainas atzīšana pēc procesuālā statusa aizdomās turēto iegūšanas līdz apsūdzības celšanai (soda sankcija nosakāma pietuvinot to inkriminētā panta minimālajai robežai). Personu savu vainu atzīst tikai pēc apsūdzības celšanas (soda sankcija nosakāma to inkriminētā panta vidus robežai). Persona savu vainu atzīst tiesā (soda sankcija nosakāma pietuvinot to inkriminētā panta maksimālajai robežai). Šāda līdzīga sistēma darbojas arī cietviet eiropā. Šāda pieeja varētu šķist ļoti drastiska, taču par to vajadzētu diskutēt. Šāda pieeja ievērojami paātrinātu tiesvedības procesus.
Dace Milberga > BOSS
7. Janvāris 2020 / 18:15
0
ATBILDĒT
Šāda pieeja pieprasītā un piespriestā soda veida un mēra argumentācijā nav liegta arī šobrīd. Tas ir praktiķu izvēles jautājums cik plaša un pietiekama ir to argumentācija soda aspektā.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties