18. Februāris 2020 /NR. 7 (1117)
Tiesību politika
Iestājas pret ierēdņu politisku ietekmēšanu

Pagājušajā nedēļā, 10. februārī, valsts augstākā ierēdniecība nosūtījusi atklātu vēstuli Ministru prezidentam un Valsts prezidentam ar aicinājumu vērst uzmanību uz "iespējamu izrēķināšanos", kas draud ierēdņiem, kuri nepakļaujas ministriju politiskās vadības nelikumīgām prasībām. Acīmredzot vēstule tapusi kā reakcija uz norisēm Ekonomikas ministrijā.

Vēstuli (skat. pilno tekstu) parakstījis Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un visi 11 tobrīd amatā esošie ministriju valsts sekretāri. Trūkst tikai Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra (Ē. Eglītis jau bija atstādināts no amata) un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra (Ilonda Stepanova šajā amatā tika iecelta nākamajā dienā pēc vēstules tapšanas).

Uz vēstuli publiski reaģēja abi adresāti. Valsts prezidents Egils Levits paziņojumā presei izteicis stingru pārliecību, ka neviens nedrīkst pieprasīt no ierēdņa prettiesisku vai valsts interesēm neatbilstošu rīcību: "Šāda visu augstāko valsts civildienesta ierēdņu parakstīta vēstule ir nopietns signāls.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties