19. Maijs 2020 /NR. 20 (1130)
Tiesību prakses komentāri
Finansiāla rakstura kritērijs kā pamats atteikumam ierosināt kasācijas tiesvedību: komentārs par Satversmes tiesas spriedumu lietā Nr. 2019-11-01
2

2020. gada 12. martā Latvijas Republikas Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2019-11-01 (turpmāk – Spriedums),1 ar kuru atzina Civilprocesa likuma 464.1 panta trešo daļu par atbilstošu Latvijas Republikas Satversmes 91. panta pirmajam teikumam un 92. panta pirmajam teikumam. Kā tam arī vajadzētu būt, Spriedumā ir sniegta izvērsta argumentācija, kas neatstāj vietu šaubām par Sprieduma pamatotību. Tomēr jebkuri secinājumi, arī pamatoti, var raisīt tālākas pārdomas un diskusiju. Šķiet, arī Spriedumā izdarītie secinājumi šajā ziņā nav izņēmums.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jautrīte Briede
19. Maijs 2020 / 12:44
0
ATBILDĒT
Satversmes tiesa ir runājusi (un autors tam seko) par rīcības brīvību, bet šķiet, ka pareizāk šajā gadījumā būtu runāt par novērtējuma brīvību. Norma neietver iespēju izšķirties par dažādiem variantiem, visi no kuriem ir pareizi (rīcības brīvība), bet gan, novērtējot apstākļus, izšķirties par pareizāko (novērtējuma brīvība). Kā autoram šķiet?
Lauris Rasnačs > Jautrīte Briede
25. Maijs 2020 / 12:39
0
ATBILDĒT
Paldies par komentāru! Piekrītu precizējumam, ka pēc būtības runa ir par novērtējuma brīvību.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties