15. Septembris 2020 /NR. 37 (1147)
Skaidrojumi. Viedokļi
Kriminālprocesa sadalīšana un kompensācija par cietušajam radīto kaitējumu
1
Paula Koklevska
LU Juridiskās fakultātes Profesionālā maģistra studiju programmas "Tiesību zinātne" 2. kursa studente 

Kaitējuma kompensācijas risināšanas jautājums ir veids, kā noregulēt krimināltiesiskās attiecības, tāpēc, lai sasniegtu Kriminālprocesa likuma mērķi, risinājumam jābūt taisnīgam gan attiecībā uz cietušo, gan notiesāto. Nereti praksē ir novēroti gadījumi, kuros tiesas uzlikto kaitējuma kompensācijas maksāšanas pienākumu pilnā apmērā labprātīgi vai piespiedu kārtā izpilda tikai viens grupas dalībnieks, kaut gan ar notiesājošu un spēkā stājušos spriedumu par vainīgām noziedzīgajā nodarījumā atzītas vairākas personas. Kriminālprocesa likums neparedz tiesību aizsardzības līdzekļus notiesātajam, kas atlīdzinājis cietušajam visu kaitējuma kompensāciju, jo prioritāri tiek aizsargātas cietušā intereses uz atbilstīgu atlīdzinājumu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Vai tiešām
16. Septembris 2020 / 09:34
0
ATBILDĒT
Nekādi nevar piekrist secinājumu 3.punktam - ja kaitējuma kompensācija ir atlīdzināta pamatprocesā, nav nekāda pamata to piedzīt no apsūdzētā izdalītajā kriminālprocesā, jo cietušais jau kompensācijas pieteikumu neuztur un tiesai nav nekāda pamata lemt par kompensāciju cietušajam. Šajā gadījumā tiek pārkāptas tieši apsūdzētā tiesības izdalītajā procesā, jo no viņa nepamatoti tiek piedzīta kompensācija, kura ir jau atlīdzināta. Senāts jau skaidri pateicis, ka solidāru atbildību ir iespējams vērtēt KPL 651.panta kārtībā.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties