5. Janvāris 2021 /NR. 1 (1163)
Redaktora sleja
Kādas izmaiņas mums nesīs jaunais gads

Sveicināti, cienījamie "Jurista Vārda" lasītāji, jaunajā gadā!

Mūsdienu Rietumu pasaulē tikko aizsācies jauns kalendārā gada atskaites punkts un rit jau 2021. gads kopš Kristus dzimšanas svētkiem. Savukārt saskaņā ar Austrumu horoskopu šis gads noritēs baltā metāla vērša zīmē.

Gads, uz kuru visi liekam cerības, ka mūsu dzīves daudzmaz atgriezīsies ikdienas ritmā – ritmā, kāds tas bija pirms 2020. gada pandēmijas sākuma.

Atskatoties uz aizvadīto gadu, var teikt, ka esam aizvadījuši ražīgu gadu, kurā bija jāpārkārto ikdienas rutīnas darbības un visiem bija jāapgūst daudz jaunu lietu, procesu un tehnoloģiju, lai iesāktie darbi neapstātos pusceļā un sasniegtu mērķus, kas nu kuram bija nosprausti.

Un šis jaunais gads, kā jau ierasts katru gadu, neiztiek arī bez jaunumiem normatīvajos aktos nodokļu politikas jautājumos un tieslietu nozarē kopumā.

Īsi par būtiskāko:

– pirmajā pusgadā darbību uzsāks Ekonomisko lietu tiesa. Specializētās Ekonomisko lietu tiesas darbības teritorija aptvers visu Latviju, un tās kompetencē būs specifiski komercstrīdi un krimināllietas par sevišķi smagiem un smagiem noziegumiem, kas rada būtisku kaitējumu uzņēmējdarbības videi un tautsaimniecības attīstībai. Šo tematu esam plašāk aplūkojuši arī "Jurista Vārdā" tematiskajā laidienā, kas iznāca jau 1. decembrī;1

– tiks stiprināta Tiesībsarga biroja, tieslietu sistēmas iestāžu, Valsts kontroles, Satversmes tiesas un citu neatkarīgo institūciju darbība, būtiski palielinot šo iestāžu finansējumu un stājoties spēkā vairākiem likumu grozījumiem, kas efektivizē procesus un veicina šo iestāžu neatkarību;

– notiks sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus;

– tiks ieviestas mikrouzņēmumu nodokļa režīma izmaiņas. Tāpat arī jāpievērš uzmanība autoratlīdzību un patentmaksas režīmā strādājošajiem, jo izmaiņas ieviestas arī šajā regulējumā;

– sagaidāms arī minimālās darba algas pieaugums no 430 eiro uz 500 eiro mēnesī, tāpat tiks ieviestas neapliekamā minimuma izmaiņas, kā arī solidaritātes nodokļa likmju maiņa;

– vienlaikus līdz ar breksita noslēgšanos būs beigusies brīva personu kustība starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju, un Eiropas Savienības pilsoņiem vairs nebūs automātisku tiesību ilgstoši uzturēties un strādāt Karalistē.

Ar visu jauno tiesību aktu sarakstu, kas stājās spēkā 2021. gada 1. janvārī, var ērti iepazīties vietnē likumi.lv.2

"Jurista Vārda" komanda arī šajā gadā turpinās aktīvi sekot līdzi notikumiem, kopīgi ar lasītājiem un autoriem meklēs un risinās Latvijas tiesiskās sistēmas problēmas, piedāvās viedokļus un rosinās jaunas diskusijas.

Vienmēr esam atvērti viedokļu dažādībai un gaidām rakstus gan no esošajiem autoriem, gan arī aicinām rakstīt jomas profesionāļiem, kas iepriekš nav publicējušies "Jurista Vārdā".

Uz tikšanos katru otrdienu!

Lai mums visiem labs, veselīgs, izdevies un produktīvs 2021. gads!


RAKSTA ATSAUCES /

1.  Skat.: https://juristavards.lv/zurnals.php?laidiens_id=12286

2.  Skat.: https://likumi.lv/ta/jaunakie/stajas-speka/2021/01/01

ATSAUCE UZ ŽURNĀLU
Piģēns K. Kādas izmaiņas mums nesīs jaunais gads. Jurista Vārds, 05.01.2021., Nr. 1 (1163), 2.lpp.
patīk
drukāt
VISI RAKSTI 5. Janvāris 2021 /NR. 1 (1163)
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties