21. Februāris 2023 /NR. 8 (1274)
Tiesību prakse
Nacionālo tiesu kompetence Eiropas apcietināšanas ordera izpildes atteikumam
Eiropas Savienības Tiesa pasludinājusi spriedumu lietā C‑158/21

Eiropas Savienības Tiesa (turpmāk – EST) trīspadsmit tiesnešu sastāvā 2023. gada 31. janvārī pasludināja spriedumu lietā C-158/211 (turpmāk – Spriedums), sniedzot prejudiciālu nolēmumu par Spānijas Karalistes Augstākās tiesas uzdotajiem prejudiciālajiem jautājumiem saistībā ar Eiropas apcietināšanas ordera izpildi un nacionālo tiesu kompetenci atteikt pieprasītās personas nodošanu. Spriedums ir būtisks ne tikai tālab, ka ievērojami ierobežo iespējamo Eiropas apcietināšanas ordera izpildes atteikuma pamatu loku, bet arī noteiks, vai Katalonijas neatkarības līderi varētu būt nododami Spānijai tur uzsāktā kriminālprocesa ietvaros.

Lietas fakti

Jāatgādina, ka 2017. gada 1. oktobrī tika rīkots Katalonijas neatkarības referendums, kurā 90,18 % tā dalībnieku atbalstīja reģiona atdalīšanos no Spānijas un neatkarīgas Katalonijas Republikas izveidi. Šo notikumu rezultātā 2017. gada nogalē pret Katalonijas seperātistiem tika uzsākts kriminālprocess. 2019. gadā daļai no katalāņu līderiem tika piespriesti reāli brīvības atņemšanas sodi, savukārt 2021. gada vasarā Spānijas valdība piešķīra daļēju apžēlošanu kā pretimnākošu žestu turpmākajām sarunu procedūrām. Neraugoties uz minēto, vairāki katalāņu līderi bija aizbēguši uz Beļģiju, Šveici un citām valstīm.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties