18. Aprīlis 2023 /NR. 16 (1282)
Aptauja
Kādi ir tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku izglītības un tālākizglītības izaicinājumi
Dimitrijs Trofimovs
Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs 

Ņemot vērā, ka šis tematiskais numurs veltīts tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku izglītībai, "Jurista Vārds" vērsās pie Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra Dimitrija Trofimova ar lūgumu sniegt atbildes uz šajā jomā aktuāliem jautājumiem.

Kam būtu jāpievērš uzmanība, ja persona vēlas kļūt par tiesību aizsardzības iestādes darbinieku? Kādus darbiniekus jūs vēlētos pieņemt darbā (kompetence, personiskās īpašības u.c.)?

Iekšlietu ministrijas padotībā ir vairākas iestādes (Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Iekšējās drošības birojs u.c.), kuru darbība ir saistīta ar iekšējo drošību un tiesībaizsardzību. Katrā no iestādēm ir savas specifiskās prasības (pielaide darbam ar valsts noslēpuma objektiem, iegūtās izglītības atbilstība noteiktām tematiskajām jomām u.c.) pret konkrētu amatu kandidātiem, kā arī kopējās, ar ārējo regulējumu noteiktās, proti, fiziskās sagatavotības prasību, veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību atbilstība Ministru kabineta noteikumos noteiktajam, nesodāmība, pilsonība, Dienesta gaitas likumam atbilstošs vecums (no 18 līdz 40 gadiem), izglītības līmenis (ne zemāka kā vidējā – instruktoru amatos, ne zemāka kā īsā cikla profesionālā augstākā izglītība – jaunāko virsnieku amatos, ne zemāka kā pirmā cikla augstākā izglītība – vecāko un augstāko virsnieku amatos), latviešu valodas prasme un nevainojama reputācija.

Personiskās īpašības pieņemšanai dienestā iekšlietu iestādēs atsevišķi nav definētas, bet par vēlamām un izaugsmi sekmējošām atzīstamas šādas īpašības: taisnīgums, godīgums, drosme, psiholoģiskā noturība stresa apstākļos, izlēmība, mērķtiecība, patstāvība, vērīgums, labas komunikācijas prasmes, pacietība, spēja ilgstoši saglabāt noturību u.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties