31. Oktobris 2023 /NR. 44 (1310)
Tiesību prakses komentāri
Garantētā minimālā ienākuma slieksnis un tā pārskatīšanas kārtība atzīta par Satversmei neatbilstošu

Satversmes tiesa 2023. gada 5. oktobrī pasludināja spriedumu lietā Nr. 2022-34-01,1 kurā pēc divdesmit 13. Saeimas deputātu pieteikuma tika vērtēta Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta pirmās daļas un likuma "Par sociālo drošību" 2.2 panta otrās un trešās daļas atbilstība Latvijas Republikas Satversmes 1. un 109. pantam. Spriedums vērtējams kā aktuāls un būtisks papildinājums līdzšinējai sociālo tiesību attīstības dinamikai Latvijā.

2020. gada 24. novembrī Saeima pieņēma grozījumus likumā "Par sociālo drošību", paredzot, ka garantētais minimālais ienākumu slieksnis ir 109 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 76 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Minimālo ienākumu sliekšņi atbilstoši šim regulējumam bija jāpārskata ne retāk kā reizi trijos gados.

Šī gada sākumā likumdevējs atkal grozīja Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumu un likumu "Par sociālo drošību", paredzot, ka minimālo ienākumu sliekšņi sociālās palīdzības sniegšanai ir nosakāmi procentuālā apmērā no Centrālās statistikas pārvaldes tīmekļvietnē publicētās minimālo ienākumu mediānas uz vienu ekvivalento patērētāju mēnesī.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties