Filips M. Tatarovičs ir Džordžtaunas Universitātes Juridiskā centra (Georgetown University Law Center) profesors nodokļu tiesībās. Karjeru Džordžtaunas Universitātē viņš uzsāka 1984. gadā kā viesprofesors, no 2011. gada līdz 2022. gadam bija profesors nodokļu tiesību maģistrantūras programmā un šobrīd turpina pasniegt nodokļu tiesības uz līguma pamata. Savas akadēmiskās karjeras ietvaros F. Tatarovičs ir vadījis Džordžtaunas Universitātes Juridiskās fakultātes Augstākā līmeņa štatu un pašvaldību nodokļu institūtu (Georgetown Law’s Advanced State and Local Tax Institute), darbojies kā padomnieks fakultātes juridiskajos žurnālos The Tax Lawyer un The State and Local Tax Lawyer, kur arī pats ir publicējis vairākus rakstus par štatu un pašvaldību nodokļu sistēmu problēmām un nozīmi ASV federālajā sistēmā.
No 1978. gada marta līdz 2011. gada maijam F. Tatarovičs strādāja Ernst & Young, kur izveidoja un vadīja Štatu un pašvaldību nodokļu departamentu, bijis partneris. No 2011. gada jūlija līdz 2020. gada aprīlim F. Tatarovičs darbojās kā juridiskais padomdevējs Morrison & Foerstrer, LLP, bet kopš 2020. gada aprīļa – Blank Rome LLP.
Bakalaura grādu F. Tatarovičs ieguvis Benediktiešu Universitātē (Benedictine University), maģistra grādu – Ziemeļilinoisas Universitātē (Northern Illinois University), nodokļu tiesību sertifikātu – Džordžtaunas Universitātē.
Profesors intervijā izklāsta savu pieredzi, uzsākot jurista gaitas, izskaidro ASV nodokļu sistēmu darbības principus un īpašas iezīmes, kā arī stāsta par pasniedzēju lomu jauno juristu sagatavošanā un sniedz ieteikumus, kam ir nozīme karjeras ceļa izvēlē.
Jums ir vairāk nekā 40 gadu ilga karjera, ko esat veltījis nodokļu tiesībām. Pastāstiet, lūdzu, kā jūs izlēmāt kļūt par juristu un kāpēc tieši nodokļu tiesības?
Vispirms gribu norādīt, ka ASV liela daļa nodokļu tiesību jautājumu ir ne tikai juristu ziņā, bet arī sertificētu grāmatvežu (certified public accauntant (CPA))1 un ASV federāli licencētu nodokļu aģentu (enrolled agents)2 ziņā. Piemēram, ASV Nodokļu tiesa nepieder pie tiesu varas, bet tā ir likumdevēja tiesa (legislative court).3 Juristi, sertificēti grāmatveži un tie, kas nokārto speciālus eksāmenus, ir tiesīgi pārstāvēt klientus ASV Finanšu ministrijā (U.S. Department of Treasury). Lielā daļā štatu šī pieeja ir pārņemta. Arī es pats esmu ne tikai jurists, bet arī sertificēts grāmatvedis.
Daudzi nodokļu juristi dodas strādāt kādā no “Lielā četrinieka” grāmatvedības birojiem, kas ir pazīstami visā pasaulē – Ernst & Young, PricewaterhouseCoopers, KPMG, Deloitte. Savas karjeras sākumā es meklēju darbu ne tikai advokātu birojos, bet arī lielajos grāmatvedības birojos.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.