Ivo Krievs, Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrības juriskonsults, — “Jurista Vārdam”
Foto: Māris Kaparkalējs, “LV” |
Vai pārbaudes laikā mani var atlaist par to, ka es novietoju savu automašīnu stāvlaukumā, kas ir paredzēta uzņēmuma direktora automašīnai? Vai pārbaudes laikā mani var atlaist, ja pieprasu darba devējam no manas algas maksāt nodokļus un nepieņemu darba samaksu aploksnē?
Šie un daudzi citi līdzīgi jautājumi nodarbina jauno darbinieku prātus. Bet kā tad īsti ir, kādas darbiniekam iespējas aizstāvēt savas tiesības un intereses tiesā, ja viņš atbrīvots no darba, viņaprāt, netaisnīgu iemeslu dēļ? Darba likumā (DL) šī jautājuma regulēšanai tiek atvēlēta vesela nodaļa, taču uzskatu atšķirību tā nemazina.
Kas tad ir pārbaudes laiks? Saskaņā ar Darba likuma 46.panta pirmo daļu pārbaudes laiku var noteikt, noslēdzot darba līgumu, lai noskaidrotu, vai darbinieks atbilst viņam uzticētā darba veikšanai.
Vēl izsmeļošāka pārbaudes laika definīcija tiek dota “Dienas Biznesa” Darba likuma komentāros, kur tiek skaidrots, ka termins “pārbaude” Darba likuma 46.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.