15. Oktobris 2014 12:08
Jaunumi
Fotoieskats grāmatas “Mūsdienu Latvijas jurists. 151 personība” atvēršanas pasākumā
Žurnāla „Jurista Vārds” rubrikas „Nedēļas jurists” varoņi vienkopus – gan grāmatā "Mūsdienu Latvijas jurists. 151 personība", gan – tiesa, nepilnā skaitā – tās atvēršanas svinīgajā pasākumā LU Mazajā aulā.
Boriss Koļesņikovs

Oktobra sākumā Latvijas Universitātes galvenās ēkas Mazajā aulā notika grāmatas "Mūsdienu Latvijas jurists. 151 personība" atvēršanas pasākums, kas pulcēja gan pašas grāmatas varoņus, gan veidotājus, izdevējus un finansiālo atbalstītāju. Plašāks apraksts par šo notikumu publicēts „Jurista Vārda” 2014.gada 7.oktobra numurā, bet šeit piedāvājam izvērstāku fotogaleriju no pasākuma.

Kā jau iepriekš vēstīts, krājumā „Mūsdienu Latvijas jurists. 151 personība” apkopotas žurnālā „Jurista Vārds” triju gadu laikā (2009–2012) sadaļā „Nedēļas jurists” publicētās intervijas ar Latvijas tiesību zinātniekiem, praktiķiem un topošajiem juristiem, kā arī šo tiesībnieku fotoportreti. Interviju teksti papildināti ar aktuālo informāciju par „Nedēļas juristu” šābrīža gaitām.

Ņemot vērā, ka redakcija, veidojot sadaļu „Nedēļas jurists”, tiesībniekus uz intervijām aicināja sakarā ar kādu tieslietu sistēmai būtisku tā brīža notikumu vai intervējamā personisku profesionālu vai akadēmisku sasniegumu, krājums sniedz savdabīgu pārskatu par tieslietu sistēmas attīstību Latvijā, kā arī daudziem spilgtākajiem tās pārstāvjiem.

Savukārt „Nedēļas juristu” atbildes uz jautājumiem (darba pamatprincipi, autoritātes jurisprudencē, profesionālais sapnis, būtiskākie spriedumi, Latvijas likumi, kas būtu jāgroza u.c.) ļauj ielūkoties Latvijas tiesībnieku uzskatos un vērtību sistēmā.

Grāmatā portretēti visu paaudžu un dažādu profesiju Latvijas juristi – augstskolu mācībspēki, tiesneši, prokurori, zvērināti advokāti, zvērināti notāri, Tieslietu ministrijas un citu tieslietu sistēmas iestāžu darbinieki, studenti u.c.

Izdevums tapis, sadarbojoties žurnāla „Jurista Vārds” redakcijai un Latvijas Universitātes Juridiskajai fakultātei, kas sniegusi organizatorisko un finansiālo atbalstu grāmatas izdošanai. Krājums nācis klajā VSIA „Latvijas Vēstnesis” Grāmatu apgādā, un nelielā skaitā ir iegādājams pie izdevēja: internetā (www.lv.lv/gramatas) vai „Latvijas Vēstneša” Klientu centrā Rīgā, Bruņinieku ielā 53.

Jāpiebilst, ka grāmatas atvēršanas pasākumā uz to aicinātajiem viesiem krājums tika uzdāvināts, bet tie, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties, savu eksemplāru var saņemt Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes dekanātā Rīgā, Raiņa bulvārī 19.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties