5. Decembris 2014 10:01
Jaunumi
Tieslietu ministrs Dz. Rasnačs informē par Latvijas prezidentūras prioritātēm tieslietās

4.oktobrī Briselē ES valstu tieslietu ministru sanāksmē tika panākta vienošanās par nākamo daļu no Vispārīgā datu aizsardzības regulas projekta, par Eiropas Savienības Kriminālās sadarbības aģentūras tiesisko regulējumu, kā arī par maksātnespējas procesu un nevainības prezumpcijas stiprināšanu. Notika arī ministru diskusija par Eiropas prokurora biroja izveidi un par publisko dokumentu izmantošanu, lai dotu politisko virzību ekspertu tālākam darbam. Sanāksmes noslēgumā tieslietu ministrs Dz.Rasnačs informēja par prioritātēm Latvijas prezidentūras laikā.

Briselē tieslietu ministrs Dz.Rasnačs vada Latvijas delegāciju Eiropas Savienības (ES) Iekšlietu un tieslietu padomes sanāksmē, lai diskutētu par tieslietu politikas jautājumiem.

Ministri vienojās par kompromisu Vispārīgajā datu aizsardzības regulas projekta jautājumos, kas saistīti datu apstrādi publiskā sektora iestādēs, kā arī iezīmēja risinājumu par vienas pieturas aģentūru. „Esmu pārliecināts, ka šodienas vienošanās iedvesmos turpmākam darbam, virzoties pretī Regulas teksta kompromisam”, teica ministrs Dz.Rasnačs Padomes sēdē.

Debatēs par dokumentu savstarpēju izmantošanu ministrs Dz. Rasnačs izteica pārliecību, ka kopumā visi atbalsta regulas mērķi mazināt administratīvo slogu un atvieglot pilsoņu pārvietošanos ES. Šis priekšlikums ļaus vienkāršot publisko dokumentu iesniegšanas prasības un ar to saistītās administratīvās formalitātes. Kaut arī šobrīd ir nepieciešams veikt dokumentu legalizāciju un Apostille iegūšanu dokumentu izmantošanai citās valstīs, nākotnē visā Eiropā tiek piedāvāts atcelt dokumentu apliecināšanu ar Apostille prasību un vienkāršot kopiju, kā arī tulkojumu izmantošanu.

Sanāksmes noslēgumā tieslietu ministrs informēja kolēģus par Latvijas prezidentūras prioritātēm tieslietu jomā – stiprināt datu aizsardzības regulējumu, uzlabot ES finanšu interešu aizsardzību, kā arī virzīt tos priekšlikumus tieslietu jomā, kuri veicina ekonomisko izaugsmi.

Fona informācija par Vispārējo datu regulu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību, 2012.gada janvārī Eiropas Komisija nāca klajā ar priekšlikumu atjaunot un modernizēt datu aizsardzības principus ES, lai pilsoņu privātums būtu aizsargāts arī nākotnē. Komisijas priekšlikums sastāv no regulas par apstrādāto datu aizsardzību un šādu datu brīvu pārvietošanu un direktīvas par tādu datu aizsardzību, kas tiek izmantoti kriminālu pārkāpumu atturēšanai, atklāšanai, izmeklēšanai un tiesāšanai. Datu aizsardzības priekšlikuma kopums paredz izveidot spēcīgu un visaptverošu datu aizsardzības mehānismu, kas būtu arī ieviešams, un kas kalpotu par pamatu digitālās ekonomikas attīstībai Eiropas Savienībā.

Šis jautājums ir viena no Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātēm tieslietu jomā. Latvijas prezidentūras ES padomē laikā paredzēts panākt gala vienošanos starp ministriem par visa regulējuma kopu un uzsākt sarunas ar Eiropas Parlamentu. Tiesību akti tiks apstiprināti pēc tam, kad tiks panākta vienošanās starp ES padomi un Eiropas Parlamentu par to saturu.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 252 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties