9. Aprīlis 2015 14:27
Jaunumi
Administratoru asociācija rosina noteikt visu ar maksātnespējas procesu saistīto tiesu nolēmumu pārsūdzību
1

Tiesu nolēmumu kvalitātes un vienveidīgas piemērošanas nolūkā Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija (Administratoru asociācija) rosina ieviest visu ar maksātnespējas procesu saistīto tiesu nolēmumu pārsūdzību.

Šobrīd ar maksātnespējas procesiem saistītos jautājumus izskata pirmās instances tiesa un tiesas nolēmumi nav pārsūdzami. Tā rezultātā ir izveidojusies atšķirīga un pretrunīga tiesu prakse maksātnespējas procesa lietās, kas neveicina vienotu izpratni par Maksātnespējas likuma normu piemērošanu.

Turklāt tiesas nolēmumu pārsūdzības iespējas vairotu uzticamību tiesas nolēmumu objektivitātei un pareizībai un lielākā mērā ļautu sasniegt maksātnespējas procesa mērķus, jo pārsūdzības kārtībā lieta tiek izskatīta trīs tiesnešu sastāvā.

Uz nepieciešamību ieviest visu ar maksātnespējas procesu saistīto tiesu nolēmumu pārsūdzību Administratoru asociācija ir vērsusi gan valdības, gan parlamenta uzmanību jau kopš 2013.gada.

Administratoru asociācija ir rosinājusi šo jautājumu iekļaut gan valdības rīcības plānā, gan aicinājusi Ministru prezidenti pievērst šim jautājumam nepieciešamo uzmanību, kā arī lūgusi izskatīt šo priekšlikumu Saeimas frakcijās, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un izvērtēt Saeimas Juridiskajā birojā. Tomēr minētais Administratoru asociācijas priekšlikums līdz šim nav guvis atbalstu ne Tieslietu ministrijā, ne valdībā kopumā, ne arī Saeimā, tādēļ Administratoru asociācija uzskata, ka pie šī jautājuma ir jāatgriežas, turpinot diskusijas par maksātnespējas procesa pilnveidi.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
10. Aprīlis 2015 / 09:50
0
ATBILDĒT
Nu bet, protams, ka vajag visu nolēmumu pārsūdzību maksātnespējas procesā! Tad nolēmumu -"brīnumu" būs daudz mazāk.
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties