21. Oktobris 2015 15:52
Jaunumi
Par konsultāciju risinājumiem bēgļu uzņemšanas jautājumu koordinēšanai Latvijā

26.oktobrī Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar citām nevalstiskajām organizācijām, tostarp Latvijas Cilvēktiesību centru, organizē sabiedrības, biedrību un nodibinājumu, aktīvu cilvēku konsultācijas risinājumiem bēgļu uzņemšanas jautājumu koordinēšanai Latvijā. Pasākums notiks Nordic Club House (Kalēju ielā 3).

Konsultācijas vienkopus pulcēs aptuveni 100 biedrību un nodibinājumu, valsts pārvaldes, pašvaldību pārstāvjus kā arī aktīvus cilvēkus un ekspertus – tie, kuri vēlas un var sadarboties atbalstam bēgļu uzņemšanai Latvijā.

Latvijas Cilvēktiesību centrs aicina jūs piedalīties šajā pasākumā, jo īpaši risinājumu konsultācijā "Juridiskais atbalsts, iegūstot statusu". Šīs diskusijas mērķis ir pārrunāt aktuālos jautājumus, kas skar juridisko darbu ar patvēruma meklētājiem, identificējot iespējas, esošos resursus, problēmas, risinājumus un iespējamo sadarbību.

Kaut arī patvēruma meklētājiem ir tiesības lūgt valsts nodrošināto juridisko palīdzību, lai pārsūdzētu PMLP negatīvo lēmumu tiesā, starptautisko organizāciju rekomendācijas un prakse liecina, ka juridiskās konsultācijas un juridiskā palīdzība ir nepieciešama jau no paša sākuma, patvēruma meklētājam ierodoties Latvijā. Ir svarīgi sekot līdzi tam, ka patvēruma meklētājs netiek izraidīts uz valsti, kur var saskarties ar vajāšanu vai smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem. Juridiskā palīdzība skar ne tikai konsultācijas un pieteikumu tiesā sagatavošanu, bet arī informācijas vākšanu par izcelsmes valstīm un īpašas zināšanas darbam ar mazaizsargātām grupām (nepilngadīgie, personas ar īpašām vajadzībām, vardarbības upuri utt.). NVO pārstāvji, juristi, kā arī citi speciālisti ir personas, pie kam patvēruma meklētāji bieži vien griežas pēc palīdzības. Kuras organizācijas/personas un kādā veidā būs gatavas strādāt ar patvēruma meklētājiem un nepieciešamības gadījumā sniegt juridisko palīdzību? Diskusijas mērķis ir pārrunāt aktuālos jautājumus, kas skar juridisko darbu ar patvēruma meklētājiem, identificējot iespējas, esošos resursus, problēmas, risinājumus un iespējamo sadarbību.

Programma

Pieteikties pasākumam līdz 22.oktobrim var šeit

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 256 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties