24. Oktobris 2016 15:37
Jaunumi
Valsts policijai piegādātas līgumam neatbilstošas automašīnas; uzsāktas vairākas disciplinārlietas
1
Ieva Čīka, LETA

Valsts policija (VP) ir noslēgusi dienesta pārbaudi attiecībā uz auto iepirkumu, kas tika veikta ar mērķi noskaidrot, vai policijai iepirkuma ietvaros piegādātās "Citroen" automašīnas atbilst līgumā noteiktajām prasībām un vai par konkrēto iepirkumu atbildīgās VP amatpersonas un darbinieki ir rīkojušies pietiekami rūpīgi. VP ir konstatējusi līguma nepienācīgu izpildi no auto piegādātāja puses, savukārt dienesta pārbaudē konstatēti iespējami disciplinārpārkāpumi atbildīgo VP amatpersonu un darbinieku rīcībā.

No auto ražotāja Francijā saņemts apliecinājums, kas apstiprina, ka policijai piegādātās automašīnas nav atbilstošas līgumā noteiktajām prasībām attiecībā uz izmešu sertifikātu. Lai arī iepirkuma prasībās auto dzinējiem bija jāatbilst "EURO 6" izmešu sertifikātam, šobrīd no auto ražotāja saņemtais apliecinājums parāda, ka VP saņēmusi automašīnas ar "EURO 5" dzinējiem.

Saņemtie ražotāja apliecinājumi par pieņemto auto neatbilstību iepirkumā izvirzītajām prasībām, kā arī VP veiktajā dienesta pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka Valsts policijas darbinieku, kuru uzdevums bija šī iepirkuma līguma realizācija un auto pieņemšana, rīcība bijusi neprofesionāla un pavirša.

Līdz ar to VP priekšnieks Ints Ķuzis šodien, 24. oktobrī, pamatojoties uz Iekšējās kontroles biroja dienesta pārbaudes laikā iegūtajiem faktiem, pieņēmis lēmumu sākt disciplinārlietas attiecībā uz trim personām - divām Valsts policijas amatpersonām un vienu darbinieku. Tāpat papildus disciplinārlietas uzsākšanai pret vienu no minētajām personām pieņemts arī lēmums līdz disciplinārlietas izmeklēšanas noslēgumam atstādināt par šī līguma izpildi atbildīgo amatpersonu .

Vienlaikus materiāli, kas iegūti dienesta pārbaudes laikā, tiks nosūtīti arī Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojam, lai šo darbinieku rīcība tiktu vērtēta arī no kriminālprocesuālā viedokļa.

Atgādinām, ka jau iepriekš tika ziņots - VP nosūtījusi komersantam, auto piegādātājam, vēstuli par to, ka piegādātais autotransports neatbilst noslēgtā iepirkuma līguma kritērijiem un līdz nākamā gada 1.janvārim uzņēmējam jāpiegādā policijai līgumam atbilstoši transportlīdzekļi. Līdz pienācīgai līguma izpildei no komersanta puses, VP turpinās lietot pašreiz tās rīcībā esošās automašīnas, lai būtu iespējams nodrošināt policijas uzdevumu un darbinieku dienesta pienākumu izpildi. Savukārt, ja komersants nepiegādās līgumam atbilstošas automašīnas noteiktajā laikā, tiks izskatīts jautājums par līguma pārtraukšanu.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
nav skaidrs
26. Oktobris 2016 / 09:19
0
ATBILDĒT
Saskaņā ar Nodrošinājuma valsts aģentūras nolikuma otro punktu: „Aģentūras darbības mērķis ir nodrošināt Iekšlietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu (turpmāk – iestādes) darbību nekustamo īpašumu, publisko iepirkumu un valsts materiālo rezervju (turpmāk – materiālās rezerves) jomā, veikt normatīvajos aktos noteiktās darbības ar lietiskajiem pierādījumiem un arestēto mantu un administratīvo pārkāpumu lietās izņemto mantu un dokumentiem, kā arī veikt normatīvajos aktos noteiktās darbības ar ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem.
Tās funkcijās saskaņā ar 3.punktu tajā skaitā ietilps veikt centralizētus iepirkumus iestāžu vajadzībām, organizēt materiālo rezervju iegādi, uzglabāšanu, atjaunināšanu, uzskaiti, realizāciju, izsniegšanu, iznomāšanu, aizdošanu, norakstīšanu, pārstrādi (utilizāciju) vai apglabāšanu.
Saskaņā ar sludināto nolikumu dotajā iepirkumā, kā pasūtītājs, valsts vārdā rīkojās tieši Nodrošinājuma valsts aģentūra. Tiesības noslēgt līgumu piešķirusi tieši Nodrošinājuma valsts aģentūras - NVA izveidotā komisija. Kāpēc NVA, kā pasūtītājs valsts vārdā, nav veikusi piegādātā transporta pārbaudi un pieņemšanu? Kāpēc no uzvarētāja valstij nepieciešamo transportu pieņēma Valsts policija (kura iepirkuma prasību izstrādē piedalījusies tikai pastarpināti), nevis NVA? Kāpēc NVA neuzņemas atbildību par pašu izstrādātā un organizētā iepirkuma realizāciju? Priekš kam ir vajadzīga NVA, ja tā nespēj nodrošināt izstrādātā iepirkuma atbilstošu realizāciju un uzraudzību? Kādā jēga valstij tērēt līdzekļus NVA uzturēšanai, ja par tās funkcijām tik un tā atbild Valsts policija?
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 230 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties