1. Novembris 2017 15:57
Jaunumi
Latvijas tiesnešu biedrības viedoklis par grozījumiem vienotās atlīdzības likumā

Latvijas tiesnešu biedrība Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai sniegusi viedokli par likumprojektu “Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā” (Nr. 1056/Lp12). Likumprojekts attiecas uz izmaiņām tiesnešu atalgojumā sākot ar 2018. gadu.

Latvijas tiesnešu biedrība vērš likumdevēja uzmanību, ka iesniegtais likumprojekts nav ticis apspriests ar tiesu varas pārstāvjiem, tādējādi neievērojot varas dalīšanas principus.

Ņemot vērā, ka 2018. gadā cits risinājums kā nodrošināt tiesneša atalgojuma vērtību nav iesniegts Saeimā, Latvijas tiesnešu biedrība aicina iesniegto likumprojektu pieņemt kā pagaidu risinājumu 2018. gadam. Vienlaikus Latvijas tiesnešu biedrība aicina turpināt darbu pie tiesnešu atalgojuma sistēmas maiņas, ievērojot Satversmes tiesas 2017. gada 26. oktobra spriedumā lietā Nr. 2016-31-01 norādītos principus.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties