13. Aprīlis 2018 08:58
Jaunumi
Bijušā tiesneša dēls dāvina savas atmiņu grāmatas Rīgas apgabaltiesas bibliotēkai
No Rīgas apgabaltiesas arhīva

Pirmo papildinājumu saņēmusi aprīlī atklātā Rīgas apgabaltiesas bibliotēka/mācību zāle. Aicinājumam papildināt bibliotēku ar nozīmīgiem izdevumiem par tiesu sistēmas attīstību Latvijā atsaucās bijušā Liepājas apgabaltiesas tiesneša Aleksandra Jankoviča (1891–1941) mazmeita Olga Rebeka, kura dāvināja tiesneša dēla Jura Jankoviča sarakstītās atmiņu grāmatas.

Grāmatās “Skorpiona slazdā. Sibīrijas dienasgrāmatas. 1941.–1943.” un “Spīta krustceles” J. Jankovičs raksta par izdzīvošanu izsūtījumā un dzīvi pēc tā, pateicoties ģimenes atbalstam un garīgajam spēkam. Gan dienasgrāmatās, gan autobiogrāfiskajā grāmatā atrodamas atmiņas arī par viņa tēvu, kurš līdz okupācijas varas veiktajai tiesu sistēmas reorganizācijai bija tiesnesis un necilvēcīgos apstākļos gāja bojā Vjatlaga nometnē vēl pirms apsūdzības uzrādīšanas.

Saņemot dāvinājumu tiesas bibliotēkai, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone neslēpa aizkustinājumu, izsakot dziļu pateicību bijušā tiesneša radiniekiem par šo velti: “Esam gandarīti, ka, sagaidot valsts un Rīgas apgabaltiesas simtgadi, tiek papildināts tiesas bibliotēkas krājums. Nešaubos, ka vērtīgie atmiņu izdevumi neieguls bibliotēkas plauktos, jo sniedz autentisku ieskatu dramatiskajos tiesnešu ģimeņu likteņos pēc Latvijas okupācijas.”

Rīgas apgabaltiesas vārdā izsakām grāmatu autoram Jurim Jankovičam vissirsnīgāko pateicību par Rīgas apgabaltiesas bibliotēkai dāvātajām grāmatām. Pēc to pasniegšanas grāmatu autora meita Olga Rebeka tika iepazīstināta ar Rīgas apgabaltiesas muzeja ekspozīciju, kas sniedz ieskatu ne tikai tieslietu sistēmas vēsturē, bet arī tiesas darbībā mūsdienās. Tiesneša Aleksandra Jankoviča mazmeita Olga Rebeka atzinīgi novērtēja Rīgas apgabaltiesas ieguldīto darbu, saglabājot vēstures liecības un ar tām iepazīstinot sabiedrības pārstāvjus.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties