19. Aprīlis 2018 10:27
Jaunumi
Paplašinās tiesas namu Ventspilī
No TNA arhīva

Ventspilī uzsākti Kurzemes rajona tiesas ēkas paplašināšanas un modernizēšanas darbi, lai izveidotu mūsdienu prasībām un tehnoloģijām atbilstošas tiesu sēžu zāles, nodalot tiesnešu darba zonu no publiski pieejamās zonas. Būvniecības darbus plānots pabeigt nākamā gada pavasarī, bet būvniecības kopējās izmaksas lēšamas aptuveni 2,4 milj. eiro apmērā.

Pēc esošo telpu pārbūves un jaunas ēkas būvniecības kopējā tiesas vajadzībām paredzētā platība palielināsies no aptuveni 650 m2 līdz pat 1422,34 m2. Jaunajā piebūvē atradīsies sešas tiesu sēžu zāles un darba kabineti sešiem tiesnešu sastāviem. Arī konvojēšanas process tiks nodrošināts ar atsevišķu ieeju un nodalītām telpām, lai uz tiesas zāli konvojētās personas tiktu nogādātas speciāli šim mērķim paredzētajās telpās, nenokļūstot publiskajā zonā. Esošā ēka pēc tās pārbūves un rekonstrukcijas tiks pielāgota tikai tiesu darbinieku un tiesnešu darba vajadzībām.

Šobrīd Kurzemes rajona tiesa Ventspilī atrodas divos īpašumos, kuros nav nodrošināts nepieciešamais tiesas sēžu zāļu skaits un darba telpas tiesas darba nodrošināšanai,” atzīst tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs. Lai nodrošinātu tiesas darba organizāciju un tiesas pieejamību apmeklētājiem mūsdienu prasībām atbilstošos apstākļos, ar Tieslietu ministrijas atbalstu VAS “Tiesu namu aģentūra (TNA) šogad ir ieguldījusi finanšu līdzekļus ar mērķi īstenot trīs apjomīgus būvniecības un restaurācijas projektus Ventspilī, Tukumā un Jēkabpilī. Kopējās investīcijas šajos projektos ir aptuveni 11 milj. eiro, tostarp 2,4 milj. Ventspilī.

Tiesas ēkas projektēšanas, būvniecības, remonta un restaurācijas darbus Ventspilī veic AS “Būvuzņēmums Restaurators un Campaign. Esošās ēkas renovācija un jaunās ēkas būvniecība tiek pilnībā finansēta no TNA līdzekļiem.

“Projekta mērķis ir panākt pozitīvas pārmaiņas tiesu nama ikdienas darba organizēšanā, uzlabojot darba apstākļus un paaugstinot tiesas darba efektivitāti, drošību, produktivitāti un pakalpojumu pieejamību. Šobrīd visi darbi norit pēc plāna, lai jau nākamā gada pavasarī Kurzemes rajona tiesas darbs Ventspilī noritētu jaunajās telpās,” saka TNA valdes locekle Santa Sausiņa.

AS “Būvuzņēmums Restaurators valdes priekšsēdētājs Mareks Mamajs norāda: “Tiesas nams Ventspilī ir būvēts 19. gadsimtā. Ēka, protams, ir ar savu vēsturisko mantojumu un vizuāli ļoti atbilstoša vecpilsētas arhitektūrai, taču funkcionāli tā bija ļoti tālu no mūsdienu prasībām. Mūsu uzdevums ir saglabāt šīs ēkas unikālo arhitektūru un tēlu, vienlaikus panākot, lai ēka un tās jaunā koka piebūve būtu piemērotas un ērtas gan darbiniekiem, gan arī apmeklētājiem.”

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties