13. Marts 2019 10:18
Jaunumi
Tiesu izpildītāju dienās ievērojami pieaug parādnieku aktivitāte

Šogad 6. un 7. martā notikušajās Tiesu izpildītāju dienās ievērojami palielinājās parādnieku aktivitāte un interese saņemt kosultācijas par parādnieku tiesībām un pienākumiem. Tostarp lielākā iedzīvotāju aktivitāte bija novērojama Rīgā un Zemgalē.

“Apkopotie rezultāti liecina, ka vislielāko interesi šogad Tiesu izpildītāju dienu laikā iedzīvotāji izrādīja par parādnieku tiesībām un pienākumiem, par naudas līdzekļu piedziņu kredītiestādēs un saglabājamo līdzekļu apmēru, par summām, uz kurām vērst piedziņu, kā arī piedzinēja tiesībām un pienākumiem. Salīdzinoši mazāku interesi raisīja faktu fiksēšana saskarsmes lietās, piedziņas jautājumi uz mantotu nekustamo īpašumu, par e-izsolēm un citiem parādu piedziņas jautājumiem,” norāda Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Šogad salīdzinoši lielāka ineterese nekā citus gadus no iedzīvotāju puses bija arī par  galvojuma līgumiem. Piemēram, gadījumos, ja kredītu bankā ir ņēmis viens ģimenes loceklis, bet kāds cits ģimenes loceklis ir kļuvis par viņa galvotāju. Situācijas dzīvē attīstās dažādi, gadās sastrīdēties, laulātie mēdz izšķirties, un galvotājus interesēja viņu atbildība situācijā, kad galvenais kredīta ņēmējs nespēj vai nepilda savas saistības pret banku. Latvijā līgumi galvenokārt ir noformēti tā, ka galvotājs atbild par kredītu tāpat kā pats kredīta ņēmējs. Līdz ar to, ja kredīta ņēmējs nepilda saistības, tad par atbildētājiem lietā kļūst abi divi – gan kredīta ņēmējs, gan galvotājs.

Interesanti, ka arvien lielāka daļa iedzīvotāju priekšroku dod telefonkonsultācijām (61%), savukārt klātienē uz konsultācijām šogad ieradās tikai 39% interesentu.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome aicina iedzīvotājus arī ikdienā nebaidīties vērsties pie tiesu izpildītājiem uzreiz pēc pirmā tiesu izpildītāja aicinājuma, jo tas var palīdzēt gan izvairīties nākotnē no dažādiem pārpratumiem parāda piedziņas procesā, gan arī ātrāk atrisināt ieilgušo parāda problēmu.

Tiesu izpildītāju dienas ir Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes 2016. gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas, kā arī uzzināt vairāk par tiesu izpildītāju darbu Latvijā. Tiesu izpildītāju dienas šogad notika 6. un 7. martā, kad iedzīvotājiem visā Latvijā bija iespējams pieteikties bezmaksas juridiskajām konsultācijām par parādnieka un piedzinēja tiesībām un pienākumiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties