4. Jūnijs 2019 13:39
Jaunumi
Atvērs grāmatu “Pacientu tiesību likuma komentāri”

Lai sekmīgi īstenotu Pacientu tiesību likuma mērķi, ir būtiski izprast, kādas tiesības un pienākumus likumdevējs noteicis pacientam un ārstniecības personām. To palīdzēs sasniegt grāmata “Pacientu tiesību likuma komentāri”, kuras atvēršana notiks 12. jūnijā.

Vai pacientam ir tiesības „tikt aizmirstam” medicīnā? Vai persona ar ierobežotu rīcībspēju drīkst lemt par savu ārstniecību? Vai ģimenes ārsta nosūtījuma neizmantošana rada sekas? Vai un kad ārsts var atteikties no pacienta, bet pacients – no ārsta? Uz šiem un vēl citiem jautājumiem autori sniedz izsmeļošas atbildes.

Pacientu tiesību likums ir nacionālais tiesību pamatakts pacientu tiesību jomā. Jaunā grāmata, kas izdota “Latvijas Vēstneša” Grāmatu apgādā, būs noderīgs palīgs ikvienam iedzīvotājam, sekmējot pacientu aktīvu līdzdalību savas veselības aprūpē un veicinot izpratni par ārstniecības personu pienākumiem.

“Pacientu tiesību likuma komentāri ir nepieciešams instruments, lai sekmētu tiesiskā regulējuma skaidrāku izpratni un vienveidīgu tā piemērošanu. Šī grāmata ir nopietns mēģinājums būtisku veselības aizsardzības sistēmas daļu aplūkot caur cilvēktiesību prizmu. Šāda pieeja izriet no Satversmes, jo demokrātiskas tiesiskas valsts galvenā vērtība ir cilvēks. Tādēļ cilvēka cieņai ir jābūt galvenajai pieejai, kā raudzīties uz veselības aizsardzību,” tā grāmatu priekšvārdā piesaka Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele.

Komentāru mērķis ir sniegt izpratni par likuma normu saturu un to piemērošanas jautājumiem, ņemot vērā atsevišķas aktualitātes ārstniecības personu ikdienas darbā.

Izdevums tapis Dr. iur. Santas Slokenbergas zinātniskajā redakcijā. Komentāru autori: Agnese Gusarova, Ronalds Rožkalns, Santa Slokenberga, Linda Strazdiņa, Laura Šāberte, Liene Elizabete Tauriņa, Ilze Vilka un Niāra Zālīte.

Grāmatas „Pacientu tiesību likuma komentāri” atvēršanas pasākums notiks 2019. gada 12. jūnijā plkst. 14.00 “Hotel Bergs” Stikla zālē, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā.

Mediju pārstāvjiem! Lūdzam reģistrēties līdz 2019. gada 9. jūnijam, nosūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: santa.slokenberga@jur.lu.se

Grāmatu no 13. jūnija varēs iegādāties “Latvijas Vēstneša” Klientu centrā (Bruņinieku ielā 53, Rīgā); pasūtījumu iespējams noformēt arī elektroniski: lv.lv/gramatas. Izdevums būs pieejams arī grāmatnīcās.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 241 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties