24. Septembris 2019 15:45
Jaunumi
Deputāti rosina ierobežot tiesas debašu un apsūdzētā pēdējā vārda ilgumu
1

Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisija atbalstījusi iespējamos priekšlikumus Kriminālprocesa likuma grozījumiem, kas paredzēs, ka tiesa nosaka tiesas debašu un apsūdzētā pēdējā vārda ilgumu.

Pašlaik likumā ir noteikts, ka tiesas debašu ilgums un apsūdzētā pēdējā vārda ilgums nav ierobežots. Reizē ir spēkā norma, ka pēdējā vārda teikšana var tik pārtraukta, ja apsūdzētais runā par apstākļiem, kam nav sakara ar lietu.

Apakškomisijā atbalstītais priekšlikums paredz, ka tiesa debašu un pēdējā vārda ilgumu noteiks pēc procesā iesaistīto personu viedokļa uzklausīšanas.

Tāpat paredzēts precizēt jau esošu normu, nosakot, ka tiesas sēdes priekšsēdētājs varēs pārtraukt apsūdzētā pēdējo vārdu, ja viņš runās par apstākļiem, kam nav sakara ar lietu, atkārtosies, novilcinās lietas iztiesāšanu vai izrādīs necieņu tiesai vai lietas dalībniekiem.

Vienlaikus paredzēts no likuma svītrot iespēju, ka pirmās instances tiesās sevišķi sarežģītās krimināllietās iespējams noteikt to koleģiālu iztiesāšanu triju tiesnešu sastāvā.

Reizē pārejas noteikumos plānots paredzēt, ka krimināllietām pirmās instances tiesās, kurās līdz 2019. gada 31. decembrim būs sākta iztiesāšana koleģiālā sastāvā, tā arī tiek turpināta. Reizē krimināllietās, kurās objektīvu iemeslu dēļ iztiesāšanas turpināšana nebūs koleģiāli iespējama, tiesnesis turpinās iztiesāšanu vienpersoniski.

Par šo grozījumu virzīšanu izskatīšanai Saeimā ir tiesīga lemt Juridiskā komisija.

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
piebilde
25. Septembris 2019 / 10:14
0
ATBILDĒT
Vēl kaut kā derētu precizēt,kas ir replika.Šobrīd tā mēdz izvērsties arī garāka par pašu runu.
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 258 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties