16. Jūnijs 2020 16:36
Jaunumi
Valsts prezidents: Latvijā ir svarīgi izveidot Tiesnešu un prokuroru akadēmiju
Ilmārs Znotiņš, VPK

Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāju Aigaru Strupišu, kurš šodien sācis pildīt jaunos pienākumus, un bijušo AT priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču. E. Levits sveica A. Strupišu, novēlot sekmes atbildīgajā amatā, kā arī pateicās par ilggadējo darbu I. Bičkovičam.

Valsts prezidents pauda interesi par A. Strupiša prioritātēm AT priekšsēdētāja amatā un Tieslietu padomē. Daudz uzmanības sarunas dalībnieki veltīja jautājumam par tiesnešu kvalifikācijas celšanu un stažēšanos. Valsts prezidents uzsvēra, ka “Latvijā ir nepieciešama Tiesnešu un prokuroru akadēmija, kas pildītu tiesnešu mācību un kvalifikācijas paaugstināšanas funkciju, kā tas ir daudzviet citur Eiropā”. A. Strupišs informēja, ka Tieslietu padome tikko ir apstiprinājusi jauno tiesnešu atlases kārtību, kur izglītošanās mērķim ir pievērsts daudz lielāks akcents kā līdz šim. Tāpat tika apspriests jautājums par tiesnešu un tiesu specializāciju, uzsverot nepieciešamību saglabāt līdzsvaru starp tiesnešu vispārējo profesionalitāti un specifisku kādas jomas pārzināšanu detalizētāk.

Runājot par Tieslietu padomes paveikto, I. Bičkovičs informēja par darba grupas darbu, pētot ieilgušo tiesvedību problemātiku valstī. Tieslietu padome aicināja Augstāko tiesu izveidot darba grupu pēc tam, kad Valsts prezidents pievērsa uzmanību šim jautājumam gadskārtējā tiesnešu konferencē. Ir sagaidāms, ka š.g. rudenī darba grupa nāks klajā ar savu ziņojumu par civillietu, krimināllietu un administratīvo lietu tiesvedību ilgumu ietekmējošiem faktoriem Latvijas tiesās.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 202 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties