18. Augusts 2020 11:33
Jaunumi
Apstiprina noteikumus finanšu noziegumu novēršanai kredītiestāžu likvidācijas un maksātnespējas procesā

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome apstiprinājusi "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildes metodoloģijas izstrādes normatīvos noteikumus", lai kredītiestāžu maksātnespējas un likvidācijas procesā nodrošinātu finanšu noziegumu novēršanas jomas normatīvo aktu prasību ievērošanu.

FKTK noteikumi nosaka vispārējās prasības metodoloģijas izstrādei noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas (NILLTPF) novēršanas prasību izpildei kredītiestādes likvidācijas vai maksātnespējas procesā. Detalizētu NILLTPF un sankciju riska pārvaldīšanas kārtību noteiks maksātnespējas procesa administrators vai likvidators atsevišķi katrā konkrētajā gadījumā, atbilstoši kredītiestādes risku izvērtējumam.

Noteikumi nosaka, kādiem elementiem jābūt iekļautiem metodoloģijā, kādiem risku paaugstinošiem faktoriem jāpievērš uzmanība likvidācijas vai maksātnespējas procesā, kā arī darījumu tvērumu, kuriem nosakāmas NILLTPF un sankciju riska pārvaldīšanas prasības.

Prasības ir attiecināmas uz metodoloģijām, kas tiks izstrādātas pēc tam, kad stāsies spēkā šie noteikumi.

Noteikumi 18. augustā publicēti Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties