24. Septembris 2020 09:45
Jaunumi
Tieslietu padome lems par tiesnešu amata vietām, kandidātu atlasi un apmācību

Tieslietu padomes 28. septembra sēdes darba kārtībā jautājums par tiesneša amata vietu pārcelšanu un tiesnešu skaita noteikšanu.

Tieslietu padome lems, kuras no rajona (pilsētu) tiesās esošajām tiesnešu vakancēm pārcelt uz Ekonomisko lietu tiesu, kas sāks darbību no 1.janvāra.

Ar grozījumiem likumā “Par tiesu varu” noteikts, ka, nemainot rajona (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu tiesnešu kopskaitu, Ekonomisko lietu tiesas darbības uzsākšanai tiek pārceltas 10 tiesneša amata vietas un Rīgas apgabaltiesai – četras tiesneša amata vietas.

Otrs jautājumu bloks, ko skatīs Tieslietu padome, saistīts ar rajona (pilsētu) tiesu un apgabaltiesu tiesnešu amata kandidātu atlasi un apmācību.

Tieslietu padome veidos tiesneša amata kandidātu atlases komisiju un apspriedīs tiesnešu atlases kārtību. Darba kārtībā arī jautājums par tiesneša amata kandidātu apmācībām.

Tieslietu padomes darbs 28. septembrī sāksies plkst. 10.00 ar svinīgo sēdi, veltītu Tieslietu padomes pirmajai desmitgadei, turpinājums plkst. 11.30 ar jautājumiem, kas dienas kārtībā.

Tieslietu padomes sēdes darba kārtības projekts – skatīt šeit

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 207 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties