30. Septembris 2020 14:08
Jaunumi
EK publicē pirmo ES mēroga ziņojumu par tiesiskumu

Eiropas Komisija šodien ir publicējusi pirmo ES mēroga ziņojumu par tiesiskumu. Šodien publicētajā ziņojumā ir ietverta informācija no katras dalībvalsts un aplūkotas gan pozitīvas, gan negatīvas norises. Ziņojums liecina, ka daudzās dalībvalstīs ir augsti tiesiskuma standarti, taču Eiropas Savienībā pastāv būtiski izaicinājumi tiesiskuma jomā.

Ziņojumā arī atspoguļotas attiecīgās norises, kas saistītas ar ārkārtas pasākumiem, kurus dalībvalstis veikušas koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ. Ziņojumā aptverti četri galvenie pīlāri, kas būtiski ietekmē tiesiskumu, proti, šādi: valstu tiesu sistēmas, korupcijas apkarošanas regulējumi, plašsaziņas līdzekļu plurālisms un brīvība, kā arī citi institucionāli jautājumi, kas saistīti ar līdzsvara un atsvara sistēmu, kura ir ļoti būtiska efektīvai demokrātiskas pārvaldības sistēmai.

Jaunā ziņojuma par tiesiskumu mērķis ir paplašināt esošo ES instrumentu klāstu, pievienojot tam jaunu preventīvu instrumentu, kā arī visā Eiropas Savienībā sākt iekļaujošas debates un ieviest tiesiskuma kultūru. Ziņojumam būtu jāpalīdz visām dalībvalstīm izvērtēt to, kā problēmas var atrisināt un kā tās var mācīties no citu dalībvalstu pieredzes, un tam būtu uzskatāmi jāparāda, kā var vēl vairāk stiprināt tiesiskumu, pilnībā ievērojot valstu konstitucionālās sistēmas un tradīcijas.

Plašāka informācija pieejams ŠEIT.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties