6. Oktobris 2020 14:29
Jaunumi
Atklāj sadarbības projektu “Cīņa ar pārrobežu noziegumiem”

1. oktobrī notika Valsts ieņēmumu dienesta (VID) organizētais Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2014.–2021. gadam programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projekta atklāšanas pasākums, kurā piedalījās VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire, Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un citi pārstāvji no VID un Valsts nekustamajiem īpašumiem.

Lai sekmētu pārrobežu noziegumu novēršanu un apkarošanu, VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstījušas līgumus par divu nozīmīgu projektu īstenošanu: “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova”” un “Tiesībsargājošo iestāžu sadarbības veicināšana ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā”.

Pasākumu atklāja I. Jaunzeme, sakot, ka “Šodien sadarbība ar Valsts robežsardzi ir tik laba, kāda tā nav bijusi trīsdesmit gadu laikā, kopš atvērts pirmais robežsardzes punkts. Mēs mācāmies no robežsargiem, policijas un viņi – no mums. Svarīga ir nevis infrastruktūras uzlabošana, bet sadarbība – projekts nav par infrastruktūru, bet par kopā būšanu un kopā strādāšanu iedzīvotāju labklājībai”.

Savukārt I. Aire uzsvēra: “Mans kā projekta apsaimniekotājas vadītājas mērķis ir nodrošināt, lai programmas ietvaros tiek veikti mērķtiecīgi pasākumi dažādās jomās un līmeņos, lai stiprinātu investoru uzticību un koncentrēties uz to, lai maksimāli tiktu paaugstināta tiesībsargājošo iestāžu darbības efektivitāte. No sirds novēlu, lai projekts izdotos!”.

EEZ programmas kopējais mērķis ir stiprināt tiesībsargājošo institūciju spēju ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā, kā arī uzlabot institūciju sadarbību, lai nodrošinātu, ka ar bērniem, kas cietuši no vardarbības, vai ir kļuvuši par tās lieciniekiem, Latvijā tiek strādāts bērniem draudzīgā veidā – ieviešot Barnahus modeli. Programmas kopējais finansējums ir 17 647 059 eiro. EEZ grantu piešķīrums ir 85% jeb 15 000 000 eiro, savukārt nacionālais piešķīrums ir 15% jeb 2 647 059 eiro.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties