8. Oktobris 2020 10:34
Jaunumi
Trauksmes celšanas nākamajam līmenim pamatus liks starptautiskā konferencē

5. un 6. novembrī tiešsaistē notiks konference “Trauksmes celšana: nākamais līmenis”, kurā plānots vērtēt Latvijas progresu un iepazīties ar citu valstu pieredzi trauksmes celšanas jomā, diskutēt par sasniegtajiem rezultātiem Trauksmes celšanas likuma pirmā darbības gada laikā un gaidāmajiem regulējuma pilnveidojumiem.

Valsts kanceleja sadarbībā ar Valsts administrācijas skolu un “Sabiedrība par atklātību – Delna” konferencē aicina piedalīties valsts pārvaldes institūciju kontaktpersonas trauksmes celšanas jautājumos, citus valsts un pašvaldību institūciju pārstāvjus, uzņēmējus, juridisko biroju pārstāvjus, pētniekus, žurnālistus un citus interesentus.

“Trauksmes celšana: nākamais līmenis” norises pirmajā dienā, 5. novembrī, iecerēts atskatīties uz līdzšinējiem rezultātiem, atziņām un vērtēt trauksmes celšanas regulējuma attīstības iespējas, pārņemot Eiropas Savienības Trauksmes cēlēju direktīvu. Īpaša vieta konferences programmā paredzēta ārvalstu kolēģiem, kuri aizstāv Lietuvas, Nīderlandes un Francijas trauksmes cēlēju intereses un dalīsies ar savu pieredzi un atziņām.

Vēl pirmajā dienā ir ieplānotas divas paneļdiskusijas. Vienā no tām kontaktpersonas trauksmes celšanas jautājumos meklēs risinājumus izaicinājumiem trauksmes cēlēju ziņojumu izskatīšanā, savukārt otrajā tiks runāts par valsts garantētās trauksmes cēlēju aizsardzības efektivitāti un administratīvo atbildību tiem, kuri vērsušies pret trauksmes cēlējiem.

Otrajā konferences dienā, 6. novembrī, dalībnieki diskutēs par trauksmes celšanas ietekmi uz darba vidi, cilvēktiesībām, individuālo un sabiedrības kopējo atbildību. Pašmāju runātājiem pievienosies ASV, Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes un Serbijas eksperti - mediju pārstāvji, trauksmes cēlēji un pilsoniskās sabiedrības aktīvisti.

Diskusijās dalībnieki un eksperti apspriedīs, kā trauksmes cēlēju aizsardzība maina sabiedrību un darba vidi, kādi ir organizāciju ieguvumi, ieviešot efektīvu iekšējo trauksmes celšanas sistēmu, kāda ir mediju un citu iesaistīto pušu loma trauksmes cēlēju atbalstā un kā nākotnē attīstīt un pilnveidot trauksmes celšanas sistēmu.

Interesenti var reģistrēties konferencei “Trauksmes celšana: nākamais līmenis” līdz 2020. gada 30. oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Konference notiks attālināti un to būs iespējams vērot tiešraidē.

Konferences programma

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 209 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties