9. Decembris 2020 14:50
Jaunumi
Ārlietu ministrija izsludina Latvijas starptautiskās atzīšanas de iure simtgadei veltītu konkursu jauniešiem

2021. gada 26. janvārī atzīmēsim Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgadi. Tieši pirms 100 gadiem Latvijas diplomātiem izdevās panākt Antantes Augstākās padomes lēmumu par Latvijas atzīšanu de iure, tādējādi Latvijai kļūstot par starptautiski atzītu valsti. Starpkaru periodā 26. janvāris Latvijā bija brīvdiena un svētku diena, ko plaši atzīmēja gan ģimenēs, gan sabiedrībā.

Ārlietu ministrija ceļā uz Latvijas starptautiskās atzīšanas simtgadi aicina jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem piedalīties video konkursā. Tā kā 26. janvāri neoficiāli mēdz dēvēt par Diplomātu dienu, konkursa mērķis ir veicināt sabiedrības informētību un jauniešu izpratni par Latvijas starptautiskās de iure atzīšanas nozīmi, vienlaikus godinot Latvijas diplomātu darbu un ieguldījumu valstiskuma attīstībai.

Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas jaunietis vecumā no 16 līdz 25 gadiem, kuru interesē sabiedriskie procesi, starptautiskās attiecības un diplomātija, politika un vēsture. Lai pieteiktos dalībai konkursā, dalībniekam jāsagatavo līdz minūtei garš video, kurā tiek parādīts vai izstāstīts, kādam ir jābūt Latvijas diplomātam 21. gadsimtā. Video līdz 2021. gada 15. janvārim ir jāievieto savos sociālajos tīklos (vismaz vienā vai vairākos: Instagram, Facebook, Twitter), atzīmējot Ārlietu ministriju un lietojot tēmturus #diplomāts21gs, #ĀrlietuKonkurss un #LV100deiure.

Labākie video tiks pārpublicēti Ārlietu ministrijas sociālajos tīklos, un Ārlietu ministrijas žūrijas izraudzītie video autori tiks pie vērtīgām grāmatām par diplomātiju un atzinības balvām un suvenīriem no Ārlietu ministrijas. Vienlaikus 10 labāko video autori tiks aicināti uz īpaši organizētu diplomātisku tikšanos tiešsaistē ar Latvijas Republikas ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kā arī īpašu balvu saņems sociālajos tīklos vispopulārākā video autors. Plašāk ar konkursa gaitu un nosacījumiem var iepazīties nolikumā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties