12. Janvāris 2021 14:19
Jaunumi
Juridiskā komisija balsojumam Saeimā virza visus trīs valsts kontroliera amata kandidātus

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 12. janvārī, pēc valsts kontroliera amata kandidātu uzklausīšanas lēma balsojumam Saeimā virzīt visus trīs izvirzītos kandidātus.

Komisija ar amata kandidātiem – Ilzi Grīnhofu, Edgaru Korčaginu un Rolandu Irkli – pārrunāja viņu redzējumu par Valsts kontroles lomu un attīstības virzieniem. Tāpat komisija sēdē uzklausīja pašreizējo valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu.

Jauns valsts kontrolieris jāievēl, jo E.Krūmiņas otrais pilnvaru termiņš beigsies 19. janvārī.

Šodien kandidātu stratēģisko redzējumu Valsts kontroles turpmākajai darbībai uzklausīja arī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija.

Juridiskā komisija lēmuma projektu par valsts kontroliera iecelšanu lūgs iekļaut tuvākajā Saeimas sēdē, informēja komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

Kandidatūras valsts kontroliera amatam izvirza Saeimas deputāti, un valsts kontrolieri amatā ieceļ Saeima uz četriem gadiem. Viena persona nevar būt par valsts kontrolieri vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Valsts kontrole ir neatkarīga koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde, un tā veic revīzijas atbilstoši Latvijā atzītiem starptautiskajiem revīzijas standartiem.

Valsts kontroles darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar valsts un pašvaldību līdzekļiem ir tiesiska, pareiza, ekonomiska un efektīva, kā arī sniegt rekomendācijas atklāto trūkumu novēršanai.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 208 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties