18. Janvāris 2021 08:37
Jaunumi
Par darba devēja tiesībām pieprasīt darbiniekiem veikt Covid-19 testu

4. janvārī tiesībsargs e-pastā saņēma personas vēstuli par darba devēja tiesībām pieprasīt darbiniekiem veikt Covid-19 testu. Tiesībsargs sniedz atbildi uz personas jautājumu. 

Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas sniegto skaidrojumu tiesībsargam darba devējs ir tiesīgs darbinieku nosūtīt tikai uz obligāto veselības pārbaudi, bet ne Covid-19 testu.

Papildu izmeklējumus veseliem cilvēkiem jāveic pēc epidemiologu norādījumiem, kuri vērtē šo nepieciešamību atbilstoši konkrētajai situācijai un epidemioloģiskajām indikācijām. Darba devējam ir jāpaļaujas uz ģimenes ārsta lēmumu par darbinieka veselības stāvokli. Ja ģimenes ārsts, piemēram, ir noslēdzis darbnespējas lapu pēc izslimošanas ar Covid-19, darbinieks var atgriezties darbavietā un darba devējam nav pamata pieprasīt veikt kontroles testus.

Sīkākai informācijai par darba drošības pasākumiem Covid-19 pandēmijas laikā, darbinieka un darba devēja tiesībām, pienākumiem un iespējamiem pārkāpumiem aicinām atbilstoši kompetencei vērsties Valsts darba inspekcijā – ne tikai rakstveidā, bet arī saņemt telefoniskas konsultācijas, tajā skaitā anonīmas. Valsts darba inspekcijas kontaktinformācija: K. Valdemāra ielā 38/1, Rīgā, LV-1010, vdi@vdi.gov.lv,  konsultatīvais tālr. 67186522, 24777997, anonīmais uzticības tālr. 67312176.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties