30. Marts 2021 10:31
Jaunumi
Covid-19 pabalsti rada milzīgu parādnieku aktivitāti – tiesu izpildītāju darba apjoms palielinās vairākas reizes

Covid-19 pandēmijas izplatības seku mazināšanai piešķirtie vienreizējie pabalsti 500 un 200 eiro apmērā vairākas reizes ir kāpinājuši parādnieku aktivitāti, kā arī interesi sazināties ar saviem tiesu izpildītājiem, lai precizētu kontā saglabājamo naudas līdzekļu apmēru. Tajā skaitā tiesu izpildītāju iesniegtie precizējumi kredītiestādēm, lai palielinātu saglabājamo naudas līdzekļu limitu bankas kontā, martā salīdzinājumā ar februāri ir vairāk nekā dubultojušies.

Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) priekšsēdētāja Iveta Kruka norāda: “Kopš šī gada februāra beigām bija vērojama ļoti augsta iedzīvotāju aktivitāte, komunikācija ar parādniekiem notika gan telefoniski, gan izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus. Uz padomes aicinājumu savlaicīgi informēt par pabalsta saņemšanu, kā arī to, kurā bankas kontā tas tiks ieskaitīts, kopumā atsaucās vairāki tūkstoši parādnieku. Vislielākā parādnieku aktivitāte ir vērojama reģionos, bet Rīgā salīdzinoši mazāka. 2021. gada martā kopumā nosūtīti 10 168 rīkojumu precizējumi kredītiestādēm, lai palielinātu saglabājamo naudas līdzekļu limitu bankas kontā. Salīdzinājumam – 2021. gada februārī šādi rīkojumu precizējumi bijuši 4734.”

Precizējumu veikšana nozīmē, ka pirms tam parādnieks vai nu nebija sazinājies ar savu tiesu izpildītāju, vai arī nebija sniedzis pilnīgu informāciju par savu finansiālo stāvokli. Tāpēc parāda segšanai varēja tikt veikti ieturējumi no līdzekļiem, uz kuriem nedrīkst veikt piedziņu, ja parādnieks par to ir informējis savu tiesu izpildītāju. Tostarp ieturējumus parāda dzēšanai nav paredzēts veikt arī no vienreizējiem Covid-19 500 un 200 eiro pabalstiem.

Tiesu izpildītājiem nav tiešas piekļuves parādnieku bankas kontiem, un viņiem nav redzamas tajā ienākošās naudas summas, tāpēc parādniekiem ir pienākums par tām informēt tiesu izpildītājus. Pirms pabalstu izsniegšanas tiesu izpildītāji īpaši aktīvi informēja un aicināja parādniekus par pabalsta saņemšanu savlaicīgi informēt savus tiesu izpildītājus, lai preventīvi novērstu situācijas, kad ieturējumi varētu tikt veikti no valsts piešķirtajiem Covid-19 pabalstiem.

Lielā aktivitāte apliecina, ka jautājums joprojām ir aktuāls ļoti daudziem parādniekiem. LZTIP uzsver, ka vēl nekas nav nokavēts un parādnieki par ienākošo pabalstu var turpināt ziņot, sazinoties ar saviem tiesu izpildītājiem, ja ieturējums no piešķirtā pabalsta tomēr ir veikts. Tāpat svarīgi atcerēties, ka piekļuve pabalstam tiek nodrošināta konkrētā mēneša ietvaros un tas netiek atstāts kontā kā uzkrājums turpmākajiem mēnešiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties