20. Aprīlis 2021 11:14
Jaunumi
MK apstiprina Latvijas kandidātu ES Vispārējās tiesas tiesneša vakancei

Otrdien, 20. aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas izvirzīto kandidātu Eiropas Savienības (ES) Vispārējās tiesas tiesneša vakancei.  Par Latvijas valdības izvirzītā kandidāta piemērotību vēl lems Līguma par Eiropas Savienības darbību 255. panta komiteja.

“Latvijas valdības apstiprinātajam kandidātam vēl ir priekšā Līguma par Eiropas Savienības darbību 255. panta komitejas atlases procedūra. Ja kandidāts no komisijas puses tiks atzīts par piemērotu, to amatā iecels ES dalībvalstu valdību pārstāvji. Latvijas valdības lēmums par apstiprināto kandidātu ir tikai starplēmums, jo gala lēmumu pieņems ES dalībvalstu valdības pēc pozitīva komitejas viedokļa. Latvijas kandidāts minētajai vakancei tiks publiskots pēc iecelšanas amatā,” norāda Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Jau ziņots, ka Tieslietu ministrija bija nosūtījusi aicinājumu Tieslietu padomes institūcijām un Valsts prezidenta Kancelejai izvirzīt minētajai vakancei savus kandidātus, kuru bija jāizraugās no tādu personu vidus, kas ir juristi ar atzītu kompetenci un kuru neatkarība nav apšaubāma, kā arī atbilst visām amata prasībām.

Nominēto kandidātu atlasi veica Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna apstiprināta komisija. Komisijas sastāvā bija pārstāvji no Saeimas, Satversmes tiesas, Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras, Ārlietu ministrijas un Tieslietu ministrijas.

Plašāk ar ES Vispārējās tiesas tiesneša pienākumiem iespējams iepazīties ES tiesas mājaslapā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties