11. Maijs 2021 09:13
Jaunumi
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklē Vatikānu
Ilmārs Znotiņš, VPK

Pirmdien, 10. maijā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns apmeklēja Vatikānu, kur piedalījās audiencē pie Viņa Svētības pāvesta Franciska un tikās ar Viņa Eminenci Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu.

Tikšanās laikā Vatikānā tika pieminētas rūpes par ģimenes stiprināšanu, tostarp šķirto laulību īpatsvars, kā arī nepieciešamība sakārtot finanšu jautājumus saistībā ar reliģisko savienību (baznīcu) darbību Latvijā.

Savukārt LUMSA universitātē J. Bordāns bija pilnvarots teikt Valsts prezidenta Egila Levita apsveikuma uzrunu, atverot rakstu krājumu par Latvijas un Svētā Krēsla diplomātisko attiecību simtgadi. Papildinot Valsts prezidenta runu, J. Bordāns uzsvēra, ka Latvijā valsts un baznīcas sadarbība ir pozitīva un konstruktīva. Aktuālos jautājumus par valsts un baznīcas sadarbību Latvijā koordinē divi konsultatīvie orgāni, abos piedalās tieslietu ministrs. Īpaši jāatzīmē sadarbība pandēmijas laikā, kas ir bijusi cieša un atbalstoša – baznīcu darbība netika pārtraukta ne mirki, akcentēja J. Bordāns.

Šodien, 11. maijā, J. Bordāns dosies vizītē pie Neatkarīgā Maltas Ordeņa, kur Latvijas vārdā parakstīs nodomu deklarāciju, lai stiprinātu divpusējās attiecības un tālāk attīstītu sadarbību 2008. gadā parakstītajā saprašanās memorandā noteiktajās jomās. Starpvaldību nodomu deklarācijas mērķis stiprināt sadarbību humānajā, sociālajā un kultūras jomā, tostarp izveidot sadarbību pasta pakalpojumu jomā.

Romas apmeklējuma laikā J. Bordāns Eiropas dienā, 9. maijā, piedalījās Svētajā Misē Laterāna bazilikā par godu Eiropas Savienības un Svētā Krēsla attiecību piecdesmitgadei, kā arī Latvijas vēstniecības pie Svētā Krēsla rīkotajā svinīgajā pasākumā, atzīmējot Latvijas un Svētā Krēsla attiecību simtgadi.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties