12. Maijs 2021 13:28
Jaunumi
Nodrošinās vienotu ārzemnieku reģistrēšanu un uzskaiti Fizisko personu reģistrā

Otrdien, 11. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Iekšlietu ministrijas sagatavotos grozījumus Fizisko personu reģistra likumā, kas būtiski atvieglos darbu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) darbiniekiem un PMLP sadarbības partneriem (zvērinātie notāri, Uzņēmumu reģistrs, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts robežsardze u.c.), nodrošinot vienotu un centralizētu ārzemnieku reģistrēšanu un uzskaiti, kā arī civilstāvokļa aktu reģistrāciju Fizisko personu reģistrā. Minētie grozījumi kopumā optimizē un padara efektīvākus PMLP sniegtos pakalpojumus.

Grozījumi paredz paplašināt ārzemnieku loku, par kuriem iekļaus ziņas Fizisko personu reģistrā par ārzemnieku, attiecībā uz kuru Latvijā veic dzimšanas vai laulības akta ierakstu, vai kurš pieprasa atkārtotu savas laulības vai dzimšanas akta reģistrāciju apliecinošu dokumentu.

Tāpat grozījumi paredz noteikt, ka Fizisko personu reģistrā tiek uzkrāta ierobežotas pieejamības informācija, jo Fizisko personu reģistrā iekļaujamais datu apjoms attiecas uz personas privāto dzīvi, kā arī paredz paplašināt Fizisko personu reģistrā uzkrājamo datu apjomu ar personvārda oriģinālformu oriģinālvalodā, lai atvieglotu datu par ārzemnieka vārda un uzvārda iekļaušanu Fizisko personu reģistrā, kā arī ziņas par kontaktadresi, lai nodrošinātu saziņu ar ārzemnieku.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties