17. Maijs 2021 16:04
Jaunumi
Satversmes tiesas tiesneši ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesi Mārtiņu Mitu pārrunā tiesu judikatūras aktualitātes

Piektdien, 14. maijā, Satversmes tiesas tiesneši attālināti tikās ar Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesi Mārtiņu Mitu. Tiesneši apsprieda tiesību aktualitātes, abu tiesu neseno judikatūru un runāja par metodoloģijas jautājumiem.

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Sanita Osipova akcentēja regulāra dialoga nepieciešamību, lai stiprinātu vienotu izpratni par tiesību jautājumiem, abu tiesu judikatūru un veicinātu tiesu savstarpējo sadarbību.

“Šāds dialogs tiesnešu starpā ir vērtīgs, jo sniedz iespēju apspriest dažādas tiesību tēmas gan no nacionālās, gan starptautiskās perspektīvas. Latvijas tiesību sistēmu un Eiropas Cilvēktiesību judikatūru nevar nošķirt vienu no otras. Latvijai ir saistoši Eiropas cilvēktiesību standarti, kā arī ECT judikatūra.”

ECT tiesnesis Mārtiņš Mits, akcentējot tiesu dialoga nozīmi, uzsvēra: “Eiropas Cilvēktiesību tiesa nav un nevar būt atstatus no procesiem, kas notiek Eiropas dalībvalstīs. Katra situācija ir jāvērtē atbilstoši formulētajiem cilvēktiesību standartiem. Svarīgi ir turpināt ikgadējo tradīciju un sazināties ar tiesnešiem Latvijā, lai dalītos pieredzē un izzinātu nacionālā līmeņa tiesību aktualitātes.”

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties