3. Jūnijs 2021 08:34
Jaunumi
Par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu tiesa piemēro reālu brīvības atņemšanu

2021. gada janvārī Zemgales rajona tiesai tika nosūtīta krimināllieta vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas, par to, ka viņš sev piederošajā transportlīdzeklī, nelikumīgi pārvietoja tabakas izstrādājumus - 49980 cigaretes  2499 paciņās, kas marķētas ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām, par kurām Latvijas Republikā nav samaksāts akcīzes nodoklis, muitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis un kuru kopējā vērtība ir 9 176,36 eiro, t.i. ievērojamā apmērā, radot Latvijas Republikai kaitējumu aprēķināto muitas administrēto nodokļu summā 8 001,83 eiro.

Ar minētās tiesas spriedumu apsūdzētais tika atzīts par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu. Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu brīvības atņemšanas sods noteikts nosacīti ar pārbaudes laiku uz 2 gadiem. No apsūdzētā valsts labā piedzīti 7 001,83 eiro.

Par minētās tiesas spriedumu tika iesniegts prokurora apelācijas protests daļā par apsūdzētajam piespriesto sodu, un tieši - brīvības atņemšanas soda noteikšanu nosacīti.

Ar 2021. gada  17. maija  Zemgales apgabaltiesas spriedumu prokurora apelācijas protests apmierināts. Zemgales rajona tiesas spriedums atcelts daļā par apsūdzētajam noteikto sodu, Krimināllikuma 55. panta piemērošanu un persona sodīta ar brīvības atņemšanu uz 7 mēnešiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties