2. Jūlijs 2021 09:31
Jaunumi
Jānis Bordāns: Latvija un OECD uzsāk sadarbību jauna tiesu pakalpojuma ieviešanai – strīdu izšķiršana tiešsaistē

Trešdien, 30. jūnijā, tieslietu ministrs Jānis Bordāns tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ekspertiem, lai apspriestu dažādu tehnoloģisku jauninājumu ieviešanu, kas veicinātu sabiedrības pieeju tiesiskumam.

Tikšanās laikā tika pārrunāta jauna sadarbības projekta uzsākšana – tā ietvaros divu gadu laikā paredzēts paplašināt tiesu pakalpojumu pieejamību, izstrādājot jaunu konceptuālu risinājumu efektīvai strīdu izšķiršanai tiešsaistē un ieviešot to praksē Latvijas tiesu sistēmā.

J. Bordāns: “Pandēmijas laiks un tiesu darbs tās radītajos apstākļos pierādīja, ka Latvijas tieslietu sistēma ir gatava nodrošināt sabiedrībai nepieciešamos tiesiskos pakalpojumus. Līdz šim īstenotā tieslietu jomas digitalizācija un moderno tehnoloģiju ieviešana tiesu darba organizācijā ir bijis tikai un vienīgi efektīvs ieguldījums Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā, tāpēc tagad tiek sperts nākamais solis tiesu modernizācijā.”

“Pateicoties Latvijas un OECD kopīgajam darbam, jaunais risinājums atvieglos pieeju tiesai, tas ir, strīdu izšķiršana Latvijā kļūs vienkāršāka un ātrāka, turklāt būtiski samazināsies šo pakalpojumu izmaksas iedzīvotājiem,” uzsver tieslietu ministrs.

Projekta īstenošanas gaitā plānots noteikt to strīdu veidus, kurus varēs risināt, izmantojot jaunus tehnoloģiskus risinājumus. Sākotnēji jauno risinājumu iecerēts ieviest attiecībā uz komercstrīdu risināšanu, kā arī izmantot atbalsta sniegšanai mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām. Sadarbības projektu plānots noslēgt 2023. gada jūnijā, bet tā galvenais koordinators Latvijā būs Tiesu administrācija. Projektam tiek piesaistīts Eiropas Komisijas finansējums.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties