2. Augusts 2021 12:39
Jaunumi
Uzņēmumus aicina pieteikties Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvai 2021

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome līdz 20.08.2021. uzņēmumus aicina pieteikties Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvai 2021, kas izveidota, lai veicinātu Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksa praktisku ieviešanu Latvijas uzņēmumos, tādējādi sekmējot uzņēmumu darbības efektivitāti un ilgtermiņa vērtības pieaugumu, kā arī sniedzot publisku pozitīvu novērtējumu uzņēmumiem, izceļot labās prakses piemērus kodeksa ieviešanā. Latvijas Korporatīvās pārvaldības balvas 2021 pasniegšanas ceremonija notiks 10.09.2021. Rīgas pilī.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītāja, “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne uzsver: “Laba pārvaldība palielina uzņēmumu ilgtermiņa vērtību, jo labi pārvaldīti uzņēmumi spēj piesaistīt finansējumu uz izdevīgākiem nosacījumiem un ir noturīgāki krīzes situācijās. Šādi uzņēmumi bauda arī lielāku sabiedrības uzticību un ir iekārojamāki darba devēji.  Līdz ar to var droši apgalvot, ka laba pārvaldība veicina uzņēmumu konkurētspēju un izaugsmi kā vietējā, tā starptautiskā mērogā.”

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes vadītājas vietnieks, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes loceklis Ģirts Rūda uzsver: “Lai iedzīvinātu Korporatīvās pārvaldības kodeksu, ļoti svarīgi ir pamanīt to uzņēmumu centienus, kuros korporatīvās pārvaldības jautājumiem piešķir būtisku nozīmi, un publiski pateikt paldies par darbu un sasniegumiem šajā jomā. Mēs vēlamies, lai pozitīvie piemēri ir apzināti un tie iedvesmo citus uzņēmumus turpmākajam darbam korporatīvās pārvaldības jomā.”

Balva 2021. gadā tiks piešķirta trīs nominācijās:

  • “Sekmīgākā pieredze korporatīvās kultūras veidošanā” – uzņēmums, kurš aktīvi pilnveidojis labas korporatīvās pārvaldības procesus, tādējādi radot ilgtspējīgu uzņēmuma darbības modeli. Uzņēmums attīstījis iekšējo kultūru un ētisku darbību, efektīvu risku pārvaldību, publiskojis savlaicīgu un pilnvērtīgu informāciju un īstenojis praksē citus kodeksā noteiktos principus.
  • “Sekmīgākā padomes atlase” – uzņēmums, kura padomes locekļu ievēlēšanas un atsaukšanas kārtība ir bijusi caurskatāma, ir ievēroti dažādības principi, turklāt, veidojot padomes sastāvu, ir nodrošināts prasmju, pieredzes un zināšanu kopums, lai padome kopumā spētu pildīt savus pienākumus. Uzņēmuma padomē ir neatkarīgi padomes locekļi, kā arī uzņēmums sniedzis savlaicīgu un pietiekamu informāciju uzņēmuma akcionāriem par padomes locekļu kandidātiem.
  • “Sekmīgākā akcionāru iesaiste digitālajā formātā” – uzņēmums, kurš sniedzis savlaicīgu, pilnvērtīgu un kvalitatīvu informāciju visiem akcionāriem, nodrošinājis akcionāru iesaisti lēmumu pieņemšanā digitālā formātā, tajā skaitā efektīvi organizējis akcionāru sapulces digitālā vidē.

Pretendēt uz balvu iespējams, uzņēmumiem pašiem piesakoties un iepazīstinot ar sasniegumiem korporatīvās pārvaldības jomā, kā arī pretendentus nominācijām var izvirzīt Korporatīvās pārvaldības konsultatīvās padomes locekļi vai jebkura cita persona. Lai pieteiktos, jāiesniedz pieteikums, kurā jānorāda konkursa nominācija, uzņēmuma nosaukums, reģistrācijas numurs, juridiskā adrese, darbības nozare, kontaktinformācija un pamatojums izvirzīšanai attiecīgajā nominācijā. Pieteikumu var iesniegt latviešu vai angļu valodā.

Korporatīvās pārvaldības balvas nolikums

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties, rakstot uz e-pasta adresi korporativabalva@fktk.lv.

Ar Latvijas Korporatīvās pārvaldības kodeksu iespējams iepazīsties Tieslietu ministrijas tīmekļvietnē.

Korporatīvās pārvaldības konsultatīvā padome apvieno privātā un publiskā sektora ekspertus korporatīvās pārvaldības jomā. Tā ir izveidota ar mērķi izstrādāt un, ja nepieciešams, aktualizēt labas korporatīvās pārvaldības ieteikumus kapitālsabiedrībām Latvijā (Korporatīvās pārvaldības kodekss), skaidrot labas korporatīvās pārvaldības nozīmīgumu un veicināt labas korporatīvās pārvaldības izpratni un piemērošanu, kā arī sniegt ieteikumus par nepieciešamajiem normatīvo aktu grozījumiem korporatīvās pārvaldības jomā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties