6. Augusts 2021 16:01
Jaunumi
J. Bordāns Satversmes tiesas tiesneša amatam virza asoc. prof. Dr.iur. Irēnu Kucinu

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns šodien, 6. augustā, iesniedza priekšlikumu Ministru kabinetam Satversmes tiesas tiesneša amatam virzīt asoc. prof. Dr.iur. Irēnu Kucinu - Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietnieci, Valsts prezidenta padomnieku biroja vadītāju, Valsts prezidenta padomnieci tiesiskuma un Eiropas Savienības tiesību politikas jautājumos. Vispirms Satversmes tiesas tiesneša kandidatūru vērtēs valdība, bet par apstiprināšanu amatā būs jābalso Saeimai.

Tieslietu ministrs J. Bordāns I. Kucinu vērtēšanai valdībā Satversmes tiesas tiesneša amatam virza, dēļ I. Kucinas līdzšinējās profesionālās un akadēmiskās pieredzes un kompetences tiesību politikas jautājumos, kā arī dēļ vadošajiem amatiem valsts pārvaldes institūcijās. Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāte I. Kucina ir pildījusi Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietnieces tiesu jautājumos amata pienākumus un nodrošinājusi Latvijas Republikas pārstāvību Eiropas Savienības tiesā. Kopš 2016. gada I. Kucina ir Eiropas Tiesību akadēmijas (Trīrē, Vācijā) Pilnvaroto padomes locekle. Izvērtējot līdzšinējo I. Kucinas darba pieredzi, zināšanas un sadarbības prasmes, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs J. Bordāns uzskata, ka I. Kucina ir vispiemērotākais kandidāts, lai pildītu Satversmes tiesas tiesneša amata pienākumus.

 I. Kucina absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, kur 2011. gadā ieguvusi arī doktora grādu starptautiskajās tiesībās, savukārt 2016. gadā ievēlēta par Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociēto profesori. I. Kucina ir virknes publikāciju un pētījumu autore, piedalījusies starptautiskajās zinātniskajās konferencēs, lasot referātus un publiskojot savu pētījumu rezultātus.

Tieslietu ministrija informē, ka jauns kandidāts Satversmes tiesas tiesneša amatam tiek virzīts, jo līdzšinējās Satversmes tiesas tiesneses Sanitas Osipovas amata pilnvaras beidzas š.g. 16. augustā.

Papildu informācija

Tieslietu ministrija norāda, ka tiesības nominēt un virzīt apstiprināšanai Satversmes tiesas kandidātu atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai kompetencei ir Ministru prezidenta biedram, tieslietu ministram, ņemot vērā Ministru prezidenta rezolūciju par Satversmes tiesas tiesneša amata kandidāta izvirzīšanu.

Satversmes tiesas likums paredz, ka par Satversmes tiesas tiesnesi var apstiprināt Latvijas pilsoni, kuram ir augstākā juridiskā izglītība, vismaz desmit gadus ilgs darba stāžs juridiskajā specialitātē vai zinātniski pedagoģiskajā darbā un kurš sasniedzis 40 gadu vecumu. Turklāt viena un tā pati persona nevar ieņemt Satversmes tiesas tiesneša amatu ilgāk par desmit gadiem pēc kārtas.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 238 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties