19. Augusts 2021 15:09
Jaunumi
Tiesa piespriež AS "Latvijas Krājbanka" krimināllietā apsūdzētajam Vladimiram Antonovam 6 gadu cietumsodu un Ivaram Priedītim 5 gadu cietumsodu

Šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzina par vainīgiem Vladimiru Antonovu un Ivaru Priedīti visās viņiem izvirzītajās apsūdzībās un piesprieda tādus sodus, kādus pieprasīja prokurors. 

V. Antonovam tika noteikts galīgais sods – brīvības atņemšana uz sešiem gadiem un papildsods – mantas konfiskācija, konfiscējot valsts labā kriminālprocesa laikā arestētos V. Antonovam piederošos ekskluzīvus transportlīdzekļus, banku kontos esošos naudas līdzekļus un vairāku uzņēmumu kapitāldaļas. I. Priedītim tika noteikts galīgais sods – brīvības atņemšana uz pieciem gadiem un papildsods – mantas konfiskācija, konfiscējot valsts labā kriminālprocesa laikā arestētos I. Priedītim piederošos nekustamos īpašumus Latvijā un Spānijā, transportlīdzekli, banku kontos esošos naudas līdzekļus un uzņēmuma kapitāldaļas.

Tiesa arī nosprieda no V. Antonova un I. Priedīša piedzīt par labu cietušajai bankai pieteikto kaitējuma kompensāciju par nodarīto mantisko zaudējumu vairāk nekā 27 miljonus eiro.

Tiesa šodien pasludināja saīsināto spriedumu tā dēvētajā AS "Latvijas Krājbanka" krimināllietā, kurā par 27 miljonu eiro piesavināšanos tika apsūdzēts bijušais AS "Latvijas Krājbanka" līdzīpašnieks, Krievijas Federācijas pilsonis Vladimirs Antonovs un bijušais AS "Latvijas Krājbanka" prezidents Ivars Priedītis. Abi apsūdzētie tika apsūdzēti par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī I. Priedītis apsūdzēts par AS "Latvijas Krājbanka" likumos noteikto statistikas pārskatu un statistiskās informācijas viltošanu un slēpšanu. Lieta tika izskatīta slēgtā tiesas sēdē, jo to lūdza cietušās bankas pārstāvis, lai aizsargātu komercnoslēpumu.

Saskaņā ar likumu, pilnam spriedumam jābūt 14 dienu laikā, bet, ja lietas apjoma, juridiskās sarežģītības vai citu objektīvu apstākļu dēļ pilns tiesas spriedums netiks sastādīts noteiktajā laikā, tiesnesis paziņos lietas dalībniekiem, kad tas būs pieejams.

Kriminālprocess tika uzsākts 2011. gadā, bet tiesai nodots 2014. gadā. Iztiesāšanas laikā notika 55 tiesas sēdes, kuru laikā tika pārbaudīti apsūdzības un aizstāvības iesniegtie pierādījumi. Iztiesāšanas sākumstadijā vairākas tiesas sēdes tika atliktas apsūdzētā V. Antonova neierašanās dēļ, tāpēc tiesa nolēma iztiesāt krimināllietu bez viņa klātbūtnes.

Iztiesāšanas laikā liecības sniedza vairāk nekā 30 apsūdzības un aizstāvības pieteiktie liecinieki, no kuriem daļa dzīvoja ārzemēs, tāpēc tika organizētas videokonferences ar ārvalstu kompetentajām iestādēm šo liecinieku nopratināšanai. Iztiesāšanas laikā vairākas tiesas sēdes tika atliktas apsūdzētā I. Priedīša attaisnojošu iemeslu dēļ, kā arī vairāku liecinieku attaisnotu un neattaisnotu neierašanās iemeslu dēļ. Tāpat iztiesāšanas laikā tika pasludināts pārtraukums prokurora iesniegto grozīto apsūdzību dēļ. Iztiesāšanas beigu posmu paildzināja Covid-19 vīrusa izraisītā pandēmija.

Tiesas spriedums nav stājies spēkā, un to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 235 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties