16. Septembris 2021 11:54
Jaunumi
Apmierina virsprokurora protestu par neatbilstoši noteiktu izsoles soli lietā par nekustamā īpašuma labprātīgu pārdošanu izsolē tiesas ceļā

Latvijas Republikas Augstākā tiesa (Senāts) 2021. gada 9. septembrī apmierināja Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurora protestu par Rīgas rajona tiesas tiesneša 2021. gada 12. februāra lēmumu, ar kuru bija apmierināts fiziskas personas pieteikums par nekustamā īpašuma labprātīgu pārdošanu izsolē tiesas ceļā. Saskaņā ar pārdošanas noteikumiem izsoles sākumcena bija noteikta 200 000 eiro, bet izsoles solis - 2 000 000 eiro -, kas desmit reizes pārsniedza sākumcenu.

Izskatot protestu, Senāts secināja, ka šajā gadījumā tiesnesis bez ievērības atstājis faktu, ka izsoles nosacījumi neatbilst Civilprocesa likuma 606. panta sestajai daļai, t.i., izsoles solis nosakāms ne mazāks par vienu procentu un ne lielāks par 10 procentiem no nekustamā īpašuma sākumcenas. Senāts atzina, ka ar tiesas akceptētajiem izsoles pārdošanas nosacījumiem netiek sasniegts izsoles mērķis - īpašuma pārdošana par iespējami augstāko cenu - un tie rada nepamatotas priekšrocības ķīlas ņēmējam. Ir acīmredzami, ka izsoles solis, kas ir desmit reizes lielāks par izsoles sākumcenu, noteikts nolūkā nepieļaut interesentu dalību, tādējādi ļaujot ķīlas ņēmējam īpašumu paturēt sev par izsoles sākumcenu.

Senāts nolēma atcelt Rīgas rajona tiesas tiesneša 2021. gada 12. februāra lēmumu un nodot jautājumu jaunai izskatīšanai Rīgas rajona tiesā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties