21. Septembris 2021 14:18
Jaunumi
Tieslietu ministrs apstiprina Ilonas Spures lēmumu atvaļināties no dienesta
No TM arhīva

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir pieņēmis Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces ģenerāles Ilonas Spures lūgumu par atvaļināšanos no dienesta.

J. Bordāns: “Esmu pateicīgs ģenerālei I. Spurei par profesionālu pienākumu pildīšanu gan 8 gadus Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā, gan 27 gadus dienestā kopumā. I. Spure šo ārkārtīgi grūto un sarežģīto uzdevumu ir pildījusi ar lielu pašatdevi un faktiski kā savu personīgo misiju ar milzīgu aizrautību un atbildības sajūtu.”

Tieslietu ministrs uzsver, ka tieši viņas vadībā Latvijas ieslodzījuma vietu sistēma ir piedzīvojusi neticamas pārmaiņas un pārvarējusi lielus izaicinājumus, kas novērtēts arī starptautiskā līmenī. I. Spure ir sniegusi būtisku ieguldījumu ieslodzījuma vietu sistēmas pilnveidošanā, nepieciešamo personālreformu veikšanā, ieslodzīto resocializācijas sistēmas attīstībā, tajā skaitā veiksmīgu vairāku starptautisko projektu īstenošanā. Pateicoties I. Spures darbam, ieslodzījuma vietu sistēma kļuvusi atvērtāka un cilvēciskāka. Izveidojies arī nepieciešamais dialogs ar Latvijas un ārvalstu partneriem, un Latvija tiek veiksmīgi pārstāvēta starptautiskajā organizācijā EuroPris.

Lēmums par I. Spures atvaļināšanu no dienesta tika pieņemts, pamatojoties uz viņas iesniegumu.

Ņemot vērā, ka I. Spures pēdējā darba diena Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieces amatā būs 2021. gada 15. oktobrī, līdz jaunā priekšnieka iecelšanai amatā tiks noteikts pienākumu izpildītājs, kā arī uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amatu tiks izsludināts atklāts konkurss.

Papildu informācija

I. Spure 2016. gadā ir apbalvota ar tieslietu ministra balvu "Jaunrade tiesiskai Latvijai" un tieslietu sistēmas II pakāpes Goda zīme par īpaši nozīmīgu ieguldījumu ieslodzījuma vietu attīstībā un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbības pacelšanu starptautiskā līmenī. Savukārt 2009. gadā ar Tieslietu ministrijas I pakāpes Atzinības rakstu un “Zelta spalvu” par nopelniem resocializācijas sistēmas izveidē un ieviešanā, bet 2017. gadā kā apbalvojums piešķirts ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe. I. Spure ir starptautiskās cietumu sistēmu organizācijas EuroPris valdē.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties