26. Oktobris 2021 16:12
Jaunumi
Dzīvojamo telpu īre un saistītie jautājumi: iznācis "Jurista Vārda" grāmatžurnāls

Šodien, 26. oktobrī, pie saviem lasītājiem dodas teju 130 lappušu apjomīgais grāmatžurnāls, ko sadarbībā ar plašu autoru kolektīvu sagatavojusi žurnāla "Jurista Vārds" redakcija. Izdevums veltīts jaunajam Dzīvojamo telpu īres likumam un tam pakārtotajiem jautājumiem.

"Grāmatžurnālu veidojuši vairāk nekā 30 nozares profesionāļi, tostarp tiesībzinātņu doktori, mācībspēki, zvērināti advokāti, tiesu izpildītāju un notariāta, kā arī tiesas un tiesībpolitikas veidotāja pārstāvji, no kuriem liela daļa ir līdzdarbojušies jaunā regulējuma izstrādes procesā vai savā profesionālajā darbībā ir saistīti ar šo jomu. Tādēļ šis izdevums kā ceļvedis jaunajā kārtībā noderēs ikvienam dzīvojamo telpu īres tiesisko attiecību dalībniekam un tiesību piemērotājam," skaidro tematiskā izdevuma redaktore Mg. iur. Sannija Matule.  

Līdztekus jaunajam īres tiesību un civilprocesuālajam regulējumam grāmatžurnālā papildus skaidroti no īres tiesībām izrietoši temati, piemēram, iepriekšējā un jaunā likuma mijiedarbība; patērētāja jautājums un personas datu apstrāde dzīvojamo telpu īres attiecībās; īres maksa un nodokļi, administratīvā atbildība dzīvojamo telpu izīrēšanas jomā, kā arī strīdu risināšanas iespējas, pastāvot domstarpībām starp izīrētāju un īrnieku, u.c.

Lasītāju ērtībām krājumā publicēts arī jaunais Dzīvojamo telpu īres likums tā aktuālajā redakcijā. Tādēļ šis grāmatžurnāls noderēs ikvienam dzīvojamo telpu īres tiesisko attiecību dalībniekam, kā arī tiesību piemērotājiem un tiesību politikas veidotājiem.

“Jurista Vārda” (izdevējs – VSIA "Latvijas Vēstnesis") abonenti jauno grāmatžurnālu saņems kā kārtējo iknedēļas izdevumu. Savukārt citi interesenti tematisko izdevumu var iegādāties internetveikalā vai abonēt 2021. gadam, sazinoties ar Lasītāju servisu:

  • 67311161
  • abonenti@lv.lv

Elektroniski izdevums pieejams šeit.

Žurnālu katalogs

(!) “Jurista Vārda” saturu veido oriģināldarbi, kurus sargā autortiesības. Jebkāda žurnālā, tostarp žurnāla elektroniskajā versijā juristavards.lv, publicēto rakstu (tai skaitā brīvpieejai atvērto publikāciju) pārpublicēšana pieļaujama tikai ar redakcijas rakstveida atļauju. Citēšanas gadījumā atsauce uz “Jurista Vārdu” ir obligāta, vienlaikus norādot arī pirmpublikācijas vietu un laiku.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 253 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties