27. Oktobris 2021 15:09
Jaunumi
KNAB šogad visbiežāk izmeklējis ar kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saistītos noziegumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad uzsācis 33 kriminālprocesus un rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 amatpersonām un fiziskām personām, kā arī četrām juridiskām personām kopumā 22 kriminālprocesos. Šajā periodā KNAB uzsāktie un kriminālvajāšanai rosinātie kriminālprocesi lielākoties saistīti ar iespējamiem koruptīviem noziedzīgiem nodarījumiem, t.sk. kukuļdošanu, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju valsts un pašvaldības institūciju dienestā.

2021. gadā KNAB visbiežāk uzsācis kriminālprocesus aizdomās par kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, dienesta viltojumu un kukuļņemšanu. Savukārt visvairāk personu KNAB šogad prokuratūrai rosinājis saukt pie kriminālatbildības par krāpšanu, kukuļdošanu, dienesta viltojumu, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un dokumentu viltošanu.

KNAB akcentē, ka neviena no iestādes šogad kriminālvajāšanas uzsākšanai rosinātajām krimināllietām nav bijusi atgriezta papildizmeklēšanai. Tas apliecina, ka KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi sniedz prokuratūrai pietiekamu pamatu šo krimināllietu virzīšanai uz tiesu.

Lai varētu savlaicīgi atrisināt mantiskos jautājumus, KNAB šogad rosināja tiesai atzīt par noziedzīgi iegūtajiem un konfiscēt valsts labā līdzekļus vairāk nekā 21 miljona eiro apmērā. Divos KNAB uzsāktajos procesos tiesa galīgajā instancē atzina par noziedzīgi iegūtiem un ieskaitāmiem valsts budžetā 4 729 570,95 eiro. Savukārt pirmās instances tiesa vēl vienā citā KNAB uzsāktajā procesā par noziedzīgi iegūtu mantu pieņēma lēmumu konfiscēt līdzekļus

801 636,79 eiro apmērā. Procesā iesaistītās personas izmantojušas tiesības pārsūdzēt pirmās instances tiesā pieņemto lēmumu.

KNAB šogad uzsāka septiņus kriminālprocesus, kas balstās uz Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) sniegto informāciju. Lai efektivizētu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanu, KNAB regulāri sadarbojas ar FID.

Tāpat KNAB šogad 15 no 52 saņemtajiem ziņojumiem atzinis par trauksmes cēlēju ziņojumiem. Vienā gadījumā KNAB uzsāka kriminālprocesu un sekmīgi pabeidza pirmstiesas izmeklēšanu, rosinot prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu.

KNAB atgādina, ka iestāde izmeklē valsts institūciju dienestā izdarītos un Krimināllikumā noteiktos noziedzīgus nodarījumus, kas saistīti ar korupciju, t.sk. kukuļošanu, dienesta pilnvaru pārsniegšanu, valsts amatpersonas bezdarbību, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un tirgošanos ar ietekmi. Turklāt jāatzīmē, ka tikai un vienīgi tiesa var atzīt personu par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un piemērot sodu.

KNAB pateicas iedzīvotājiem un sadarbības partneriem par atbalstu koruptīvu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un apkarošanā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 238 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties